Advert

PFDK tarihi ceza verdi. Arda Turan cezası

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Disiplin Kurulu (PFDK) milli futbolcu Arda Turan için öyle bir ceza verdi ki.. İşte ceza ve nedeni...

PFDK tarihi ceza verdi. Arda Turan cezası

Profesyonel Disiplin Kurulu (PFDK), Medipol Başakşehirli oyuncu Arda Turan’a Sivasspor maçında hakeme yönelik saldırı nedeniyle tarihi bir ceza verdi. PFDK, bugün yaptığı toplantı sonrası Medipol Başakşehirli oyuncu Arda Turan’a tarihi bir ceza verirken, birçok kulübe ve oyuncuya da ceza yağdırdı.

Arda'ya tarihi ceza
Türkiye Futbol Federasyonu'nun resmi internet sitesinden yapılan PFDK duyurusunda, "Medipol Başakşehir sporcusu Jose Marcio da Costa’nın 4 Mayıs günü oynanan Medipol Başakşehir - Sivasspor müsabakasında, müsabaka hakemine yönelik fiili müdahale içeren sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle takdiren 3 resmi resmi müsabakadan men ve 13 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına, rakip takım sporcusuna yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle takdiren 1 resmi müsabakadan men ve 13 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına,
Cezaların birleştirilmesi suretiyle toplam 4 resmi müsabakadan men ve 26 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına, cezanın infazının çift sarı kart görmesi nedeniyle oynamaması gereken ilk müsabakayı takiben başlatılmasına,
Aynı müsabakada Medipol Başakşehir sporcusu Arda Turan’ın müsabaka hakemine yönelik saldırısı nedeniyle takdiren 10 resmi müsabakadan men ve 13 bin TL para ceza ile cezalandırılmasına, ihraç sonrası müsabaka hakemine yönelik hakareti nedeniyle takdiren 3 resmi müsabakadan men ve 13 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına, ihraç sonrası müsabaka hakemine yönelik tehdidi nedeniyle takdiren 3 resmi müsabakadan men ve 13 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına, cezaların birleştirilmesi suretiyle toplam 16 resmi müsabakadan men ve 39 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir" denildi.

Diğer cezalar
PFDK, Alanyaspor'a Osmanlıspor maçında takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 9 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına, Sivasspor Kulübünün, Medipol Başakşehir maçında taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada 3. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 45 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verdi. Kurul ayrıca Trabzonspor’un, Kasımpaşa müsabakasında, takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 12 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Trabzonspor Kulübü sporcusu Tomas Hubocan’ın müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle takdiren 1 resmi müsabakadan men ve 13 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Trabzonspor Kulübü sporcusu Okay Yokuşlu’nun müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle takdiren 1 resmi müsabakadan men ve 13 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verdi.

Lukac'a 4 maç
PFDK, Akhisarspor Kulübü sporcusu Milan Lukac’ın Galatasaray müsabakasında, müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle takdiren 1 resmi müsabakadan men ve 13 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına, müsabaka hakemine yönelik hakareti nedeniyle takdiren 3 resmi müsabakadan men ve 13 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına, cezaların birleştirilmesi suretiyle toplam 4 resmi müsabakadan men ve 26 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verdi.

Beşiktaş'a ceza
Beşiktaş’ın sahasında oynadığı Kayserispor maçında taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 4. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 150 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına, FDT’nin 53/3. Maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan KUZEY ALT TRİBÜN 107,108,109, KUZEY ÜST 407,408,409, DOĞU ALT 115,116, DOĞU ÜST 415,416, GÜNEY ALT 119,121,122, GÜNEY ÜST 422,423,424, BATI ALT 125, BATI ÜST 402 numaralı bloka giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi müsabakaya girişlerinin engellenmesine karar kılındı.

Arda Turan PFDK Arda Turan Sivasspor maçı PFDK Arda Turan ceza Besiktas ceza Lukac ceza Trabzonspor ceza
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kesintisiz Ulaşım Devam Ediyor
Kesintisiz Ulaşım Devam Ediyor
Yolcu otobüsü şarampole devrildi. Yolcular savruldu
Yolcu otobüsü şarampole devrildi. Yolcular savruldu