Advert

PFDK Kayserispor taraftarını üzdü

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) Kayserispor ve taraftarı için kötü bir karara imza attı. İşte PFDK kararları..

PFDK Kayserispor taraftarını üzdü

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun 14 Eylül 2017 tarihinde gerçekleştirdiği 10 sayılı toplantısında Kayserispor kulübüne ve Kayserispor taraftarına ceza kesti. TFF'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada Kayserispor kulübüne ve Kayserispor taraftarına, Sivasspor deplasmanında rapora yazılan hadiselerden ötürü ceza verildiği açıklandı.

PFDK cezası
PFDK tarafından alınan ve TFF sitesinde duyurulan karar şu şekilde, "Kayserispor Kulübünün, 09 Eylül 2017 tarihinde oynanan Sivasspor-Kayserispor müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı İhtar Cezası ile cezalandırılmasına, FDT'nin 53/3. Maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan Misafir A,B,C,D,E,F bloka giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki misafir müsabakaya girişlerinin engellenmesine, aynı müsabakada Kayserispor Kulübünün, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 45.000 TL Para Cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.."

Böylece Sivasspor deplasmanına gidip A,B,C,D,E,F blok tribünlerinde bulunan Kayserispor taraftarı, sarı kırmızılı takımın deplasmanda oynayacağı Kasımpaşa maçında tribündeki yerini alamayacaklar.

Fenerbahçe'ye ceza
PFDK, geçen hafta Kadıköy'de oynanan Fenerbahçe-Medipol Başakşehir maçında sarı lacivertli taraftarların neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 100.000 TL Para Cezası verirken, FDT'nin 52/3. Maddesi uyarınca saha olaylarına karışan taraftarların bulunduğu OKUL ÜST D bloka giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesine karar verdi.

TFF PFDK Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu Kayserispor Kayserispor ceza Sivasspor Fenerbahçe
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Facebok hakkında Zuckerberg konuştu
Facebok hakkında Zuckerberg konuştu
Muharrem İnce'den tamam göndermesi
Muharrem İnce'den tamam göndermesi