PFDK Deniz ve Lung için kararını verdi

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Kayserispor kalecisi Lung ve Deniz Türüç ile ilgili kararını verdi. İşte PFDK'nın kararı..

PFDK Deniz ve Lung için kararını verdi

Süper Lig'in 14.haftasında Alanya'da oynanan Alanyaspor Kayserispor maçı sonrasında müsabaka gözlemcisi ve TFF temsilcisi tarafından rapor edilen, tedbirli olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevkedilen Kayserisporlu iki futbolcu ile ilgili karar verildi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK)'nun bugün gerçekleştirdiği toplantı neticesinde Deniz Türüç ve kaleci Silviu Lung hakkında son karar verildi. PFDK, Kayserispor'un ikmi futbolcusuna çok önemli Beşiktaş müsabakası öncesinde 1'er resmi müsabakada oynamama cezası verdi. Böylece Deniz Türüç ile kaleci Lung, Pazar günü Kayseri'de oynanacak Beşiktaş maçında görev alamayacak.

İşte PFDK kararları..
1- Alanyaspor Kulübü tercümanı Baran Bojnak'ın 4 Aralık 2017 tarihinde oynanan Alanyaspor-Kayserispor Süper Lig İlhan Cavcav Sezonu müsabakasında, rakip takım mensuplarına yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle takdiren 1 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 13.000 TL Para Cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

2- Kayserispor Kulübü sporcusu Deniz Türüç'ün 4 Aralık 2017 tarihinde oynanan Alanyaspor- Kayserispor Süper Lig İlhan Cavcav Sezonu müsabakasında, rakip takım mensubuna yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle takdiren 1 Resmi müsabakadan men ve 13.000 TL Para Cezası ile cezalandırılmasına, Aynı müsabakada Kayserispor Kulübü sporcusu Silviu Lung'un, rakip takım mensubuna yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle takdiren 1 resmi müsabakadan men ve 13.000 TL Para Cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

Haber: İlyas KAPLAN

Süper Lig TFF PFDK Profesyonel Futbol Disiplin kurulu Deniz türüç ceza Lung ceçza
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Gurbetci     2017-12-07 Pis tupcu devreye girdi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP son dakika.. Mansur Yavaş aday mı
CHP son dakika.. Mansur Yavaş aday mı
Göztepe Beşiktaş maçı özeti ve golleri
Göztepe Beşiktaş maçı özeti ve golleri