Advert

Otobüslerde Yaşlılara Yer Verenler Dikkat

Dünya ünlü profesörler tarafından yapılan açıklamalara göre; yaşlıların sürekli olarak oturmalarını sağlamak, hareketlerinin kısıtlamasına sebep oluyor

Otobüslerde Yaşlılara Yer Verenler Dikkat

Dünyaca ünlü profesörler tarafından yapılan açıklamalara göre yaşlıların sağlığını düşünen gençler özellikle toplu taşıma araçlarında  onlara yer verme alışkanlığından bir an önce kurtulmalı.

Profesörler tarafından öne sürülen iddialara göre; bireyler tarafından sıklıkla kullanılan toplu taşama araçlarında yaşlılara yer vermek aslında onların sağlığı açısından bir sağlık kısıtlaması niteliği taşıyor.

Yapılan açıklamalara göre; ayakta durmak yaşlıların kaslarını aktif hale getirirken, onlara toplu taşıma araçlarında  yer vererek seyahat boyunca oturmalarını sağlamak ise;  fiziksel hareketlerinde ve kaslarda kısıtlamaya neden oluyor.

Gençler kadar yaşlı yakınlarına da tavsiyede bulunan profesörler yaşlıları asansör yada yürüyen merdivenlere çıkarmak yerine onları  merdivenlere yönlendirmenin sağlıkları açısından daha faydalı olacağını savundu.

Özel bir haber gazetesinde konuya ilişkin olarak yer alan habere göre; Oxford proföserü Sir Muir Gray  hareket kısıtlılığı konusunda yaptığı açıklamasında” Yaşlandıkça daha aktif olunmalı.

Ebeveynlerinize kolaylık sağlaması için onları asansöre yönlendirmeyin aksine merdivenleri kullanmaya teşvik edin. İfadelerini kullandı.

toplu taşıma araçları toplum kuralları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Japonya'ya nasıl gidilir ? Japonya işçi alacak
Japonya'ya nasıl gidilir ? Japonya işçi alacak
Anadolu Efes deplasmanda coştu
Anadolu Efes deplasmanda coştu