Orhan Baba nın boğaza nazır evi isyan ettirdi

Ünlü şarkıcı Orhan Gencebay İstanbul trafiğine dikkat çekerek, boğaza karşı bulunan evinden hafta sonları trafik nedeniyle çıkamadığını dile getirdi.

Orhan Baba nın boğaza nazır evi isyan ettirdi

Ünlü sanatçı Orhan Bey, boğaza karşı bir evde otuyor olmanın zorluklarına değinerek isyan etti.

Özel bir haber sitesinde yer alan habere göre; ünlü sanatçı Orhan Gencebay, boğaza karşı bir evde oturuyor olmanın zorluklarını dile getirdi. İstanbul trafiğinden dert yanan Gencebay, konu ile ilgili yaptığı açıklamada ise; "Hafta sonları burada otomobille yol almak imkânsız.

Allahtan mekânlar yakın da yürüyerek gidebiliyoruz.  İstanbul her geçen gün büyüyor, bazı ülkelerden daha kalabalık bir yer oldu." dedi.

Orhan Gencebay Kimdir?

4 Ağustos 1944 tarihinde Samsunda dünyaya gözlerini açmıştır. Herkes onu Orhan Baba diye sever, tanır.

Türkiye devleti sanatçısıdır. Müziğe 6 yaşındayken bir rus hocası sayesinde başlayıp 10 yaşında ilk bestesini yaptı. Eski zamanın konservatuvarına giderek eğitim aldı TRT ye başvurdu ve kazandı, fakat usülsüzlük nedeniyle sınav iptal edilince orhan baba askerliğe gitti.

Askerden dönünce TRTye tekrar başvurdu yine kazandı. Yaklaşık 10 ay kadar bir süre TRTde çalıştı fakat alışamayan Orhan Gencebay artık ayrılmaya karar verdi.

Birçok filmin Müzik direktörlüğünü yaptı. Neşet Ertaş Gibi ünlü isimlerle bir araya gelerek müzikler yaptılar.Orhan Gencebay hayatı boyunca müzikle ilgilendi ve Oyunculukla.

Sanatçımız şimdiye kadar 35 filmde başrol oyuncusu olmuştur.87 tane filmin müzik direktörlüğünü üstlenmiştir ve 1000e yakın kendi eseri vardır fakat bunların sadece 300ünü kendisi seslendirmiştir. Birçok yerden 100ü geçkin ödül almıştır.

orhan gencebay orhan gencebay kimdir orhan baba
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gamze Özçelik Sosyal Medyada Ne Paylaştı
Gamze Özçelik Sosyal Medyada Ne Paylaştı
Bizim Hikaye Dizisinde Her Şey Değişiyor
Bizim Hikaye Dizisinde Her Şey Değişiyor