Ölü festivali gerçeği şok ediyor işte ayrıntılar

Mezardan çıkarılan ölülerle 1 gün vakit geçirip bakım yapılıyor ve tekrardan gömülüyor.

Ölü festivali gerçeği şok ediyor işte ayrıntılar

İlk görüşte ürkütücü gelse de bu olay Endonezyo’da yaşanıyor. Endonezya'da her yıl oldukça ilginç ve ürkütücü bir festival düzenleniyor. Eşi benzeri duyulmamış festivalde ölüler yakınları tarafında mezarlarında çıkarılıp, bakım yapılıyor ve ardından tekrar gömülüyor.  Diğer yandan ortaya yayılan kokular ise mide bulandırıyor.

Hayattayken en sevdikleri kişi tarafından toprağın altından çıkarılan cesetlerle bir gün boyunca vakit geçiriyorlar. Endonezya'nın Güney Sulawasi bölgesinde yaşayan Torajan etnik grubu çok sevdikleri ölü birinin cesedini mezardan çıkarıyor.  
Söz konusu festivalde Torajan halkı sevdikleri kişiyle aralarındaki ilişkinin ölümle son bulmaduğına inanıyor. Hatta cesetleri bir süre evlerinde tutuyorlar.  

Bu sıradışı festivalde mezarlar kazılıyor, üzerlerinde giysileri olan cesetler tıpkı hayattaymış gibi giydiriliyor. Ölülerin yakınları onlarla vakit geçiriyor. hatta cesetlere sigara içirenler bile var. Marten Labi isimli bir adam 1997 yılında ölen annesinin cesedini topraktan çıkarıp, saçlarını taradı, üzerine yeni giysiler giydirdi. Yakınları ölen Torajan halkı onları önce mumyalayarak bir kaç hafta evlerinde beklettikten sonra gömüyorlar.
 

Mezardan çıkarılan ölülerle 1 gün vakit geçiriliyor Ölülerle 1 gün Mezar Ölü Endonezya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Flaş gelişme ! Fenerbahçe finalde
Flaş gelişme ! Fenerbahçe finalde
Galatasaray şampiyon gibi...
Galatasaray şampiyon gibi...