Öğretmenlere Danıştay’dan müjdeli haber

Danıştay 2. Dairesi, emsal nitelikte öğretmenleri sevindirecek önemli bir karara imza attı.

Öğretmenlere Danıştay’dan müjdeli haber

Hizmet puanı yetersizliği sebebiyle eş durumundan tayin talebi kabul edilmeyen öğretmenlere Danıştay müjdeli haberi verdi.
Mevcut yasa hükümleri ve yönetmeliklere dikkat çeken daire, davacının Ankara ilinde polis memuru olarak görev yapan eşi sebebiyle 2013 Şubat ayı özür grubu yer değiştirme başvurularında norm kadro durumu yahut hizmet puanı gibi hususlar dikkate alınmaksızın kabul edilmesi gerektiğine hükmetti. Davacının tayin talebinin kabul edilmesi gerekmediğine, puan yetersizliği öne sürülerek başvurusunun reddedilmesinin belirtilen yönetmelik hükmüne aykırılık arz ettiğine vurgu yapıldı.


Özellikle evli olan öğretmenleri, en çok zorlayan durumlardan biri olan tayin sıkıntısına Danıştay el attı. Genellikle yaz aylarında düğün yapmayı planlayan bekar öğretmenleri düşündüren eş durumu tayiniyle ilgili, Danıştay devreye girdi. Diğer yandan hizmet puanı yetersizliği nedeniyle eş durumundan tayin talebi kabul olmayan öğretmenin açtığı davada, öğretmen lehine karar veren yüksek mahkeme, eş durumu tayinlerinden hizmet puanının aranmamasını hükmetti. Danıştay’dan gelen bu haberle birlikte, evliliği düşünen ve evli olan öğretmenler de derin bir nefes alacak.

Danıştay’dan öğretmenlere müjdeli haber Öğretmenlere müjdeli haber Öğretmen Öğretmenleri ilgilendirecek tayin haberi Danıştay
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı