Öğrencilere Müjdeyi Erdoğan verdi. Burs ve Krediler Zamlandı

Üniversite öğrencileri tarafından uzun süredir beklenilen burs ve kredi zammı sonunda geldi.

Öğrencilere Müjdeyi Erdoğan verdi. Burs ve Krediler Zamlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’dan üniversite öğrencileri tarafından uzun süre beklenilen  müjde geldi ve  yapılan açıklamaya göre öğrenim kredisi ile  burs miktarların da artışa gidildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından özel bir kanalın canlı yayının da yapılan açıklamada öğrenim kredisi ve burslara yapılan zam miktarları, lisan öğrencileri için 470, olarak açıklanırken, yüksek lisans için 940 lira olan zammın , doktora  öğrencileri için ise 1410 lira olacağı söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından özel bir kanalın canlı yayın da  yapılan açıklamaya göre 2017 -2018 eğitim öğretim yılı kredi ve burslarının miktarları, bu yıl lisan öğrencilerine 470 lira olarak belirtilirken yurtlara yönelik yapılan beslenme yardımı parası ise. Geçen yıl 285 lira iken bu yıl miktar 330 liraya çıkarıldı.

Erdoğan konuya yönelik olarak yaptığı açıklamasın da ise; “2017 -2018 eğitim öğretim kredi - burs durumunda, bu yıl lisan öğrencilerine kredi/burs, 470 lira oldu. Geçen yıl 285 lira yurtlarda kalan öğrencilere beslenme yardımı veriyorduk. Bu yıl bu da 330 liraya çıkarıldı.

Kredi - burs rakamı yüksek lisans öğrencileri için 940 lira, doktora öğrencileri için ise 1410 lira oldu. Şu anda hükümetimizin aldığı bu karar nedeniyle ben hükümetimize teşekkür ediyorum. Bunu da ilk kez buradan açıklıyorum" dedi.

kredi ve yurtlar kurumu kyk burs ve kredi miktarları 2018 kyk başvuru kyk sonuçları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı