Nurofen Kullananlar Dikkat

Hemen hemen herkesin soğuk algınlığı ve grip için kullandığı Nurofen’in insanları kaldırdığı ortaya çıktı.

Nurofen Kullananlar Dikkat

Avustralya’da mahkeme, ağrı kesici ibuprofen içeren Nurofen’in üreticisi firma Reckitt Benckiser’e, tüketicileri yanılttığı nedeniyle verdiği para cezasını artırdı. Yanı Nurofen kullanıcıları bunca yıl kandırılmış.

Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu (ACCC), federal mahkemenin Reckitt Benckiser firmasına tüketicileri yanılttığı gerekçesiyle nisan ayında verdiği 1,25 milyon dolarlık cezayı 4.4 milyon dolara yükselttiğini duyurdu. 

ACCC Yönetim Kurulu Başkanı Rod Sims, konuyla ilgili bu konu hakkında “Bu, Avustralya Tüketici Kanunu uyarınca yanıltıcı davranışlar nedeniyle verilen en yüksek kurumsal ceza.” açıklama yapması gerekiyordu ve yaptı. Federal mahkeme ACCC’in Nurofen bel ağrısı, Nurofen migren ağrısı, Nurofen baş ağrısı ve Nurofen adet ağrısı gibi ağrı kesici hapların, aslında birbirinden farklı olmadıkları için açtığı davayı 28 Nisan 2016’da karara bağlamış ve üretici firma Reckitt Benckiser’i 1,25 milyon dolar para cezasına çarptırmıştı. Cezayı çok az bulan ACCC’in itirazı üzerine dava yeniden açılmıştı.

Nurofen Nurofen Ağrı Kesici Nurofen Çeşitleri Nurofen Nasıl Kullanılır Nurofen İlacı Nurofen Zararlı mı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erü'de Neler Oluyor ?
Erü'de Neler Oluyor ?
Trabzonspor son dakika.. Damien Da Silva Trabzon’da
Trabzonspor son dakika.. Damien Da Silva Trabzon’da