Nurgül Yeşilçay Çeyrek Milyon TL kazanacak

Türkiye'nin güzel oyuncularından birisi olan Nurgül Yeşilçay, Yedullah'ın Güzel Cini isimli filmden Çeyrek Milyon TL para kazanacak. Nurgül Yeşilçay kimdir? İşte haberimiz

Nurgül Yeşilçay Çeyrek Milyon TL kazanacak

Gerek olunculuğu gerekse güzelliği ile dikkatleri üzerine çekmeyi her zaman başaran ünlü oyuncu Nurgül Yeşilçay, İranlı Bayram Fazlı’nın yönetmenliğini yaptığı Yedullah’ın Güzel Cini isimli filminde boy gösterecek. Çekimler için bu hafta İran’a gidecek olan Nurgül Yeşilçay, 5 hafta boyunca orada kalacak.

Nurgül Yeşilçay'ın ücreti
İran'ın başkenti Tahran’da 5 hafta kalacak olan Nurgül Yeşilçay geçirdiği travmadan dolayı konuşamayan Dilaram isimli karaktere can verecek. Film boyunca ağzından tek kelime çıkmadan görev alacak olan Nurgül Yeşilçay'ın bu filmden 250 bin TL kazanacağı öğrenildi.
Nurgül Yeşilçay film ile ilgili olarak "Dilaram karakteri sağır ve dilsiz değil. Bu yüzden farklı sesler çıkarmam, jest ve mimiklerimi kullanmam gerekecek. Film için sabahtan akşama kadar enteresan sesler deniyorum" ifadesi kullandı.

Nurgül Yeşilçay kimdir?
26 Mart 1976 yılında Afyonkarahisar şehrinde doğdu. Ortaokul ve lise eğitimini İzmir'de tamamladı. 2001'de Eskişehir Anadolu Üniversitesi Tiyatro bölümünden mezun oldu. Üniversite eğitimi sırasında rol aldığı “İkinci Bahar” dizisindeki “Gülsüm” rolü ile tanındı.
2002 yılında Çağan Irmak'ın yönetmenliğini yaptığı “Asmalı Konak” dizisinde “Bahar Karadağ” rolüyle ününü artırdı. Aynı yıl Teoman'la beraber Mumya Firarda filminde oynadı. 2003 yılında Abdullah Oğuz'un yönettiği Asmalı Konak dizisinin devam filmi olan “Asmalı Konak-Hayat”ta Özcan Deniz'le başrolü paylaştı. Yönetmenliğini Atıf Yılmaz'ın yaptığı Eğreti Gelin filmindeki Kostak Emine rolü ile 2005 12. Adana Altın Koza Film Festivali'nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü aldı. Aynı yıl Hande Ataizi ile Melekler Adası dizisinde rol aldı. Aynı dizide rol alan Cem Özer ile 26 Ekim 2004'te evlendi. Hamileliğinin son ayında Melekler Adası dizisinden ayrıldı. 22 Mayıs 2005'te oğlu Osman Nejat'ı dünyaya getirdi.
2004'te beş yönetmenin yönettiği Anlat İstanbul filminde Saliha karakterini canlandırdı. 2005-2006 sezonunda atv'de yayımlanan “Belalı Baldız” dizisinde Berna Laçin ve Kenan Işık'la başrolü paylaştı. 2006'da Cem Özer'le “Sen Olmasaydın” adlı tiyatro oyununda rol aldı.
2006 yılının eylül ayında Fatih Akın'ın senaryosunu yazdığı, yönettiği ve yapımcılığını üstlendiği “Yaşamın Kıyısında” isimli filmin çekimlerine başladı. Ayten Öztürk adlı lezbiyen Türk kızını canlandırdığı film 2007'de 60. Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye için yarıştı ve En iyi Senaryo ödülünü kazandı. 2007'de Ezo Gelin dizisinde Ezo Gelin'i canlandırdı. Ortadoğu'nun en önemli film festivallerinden biri olarak kabul edilen 31. Uluslararası Kahire Film Festivali'nde başkanlığını ünlü İngiliz yönetmen Nicolas Roeg'in yaptığı ana jüride yer aldı.
2011'in şubat ayında Cem Özer'den boşandı. Ocak 2010'da yayınlanmaya başlayan Aşk ve Ceza isimli dizide Murat Yıldırım'la başrolü paylaştı. 2011'de dizi sona erdi. Aynı yıl içerisinde Show TV'de yayınlanmaya başlayan Sensiz Olmaz adlı dizinin başrolünde yer aldı.

Ödülleri:
2007'de Barış Pirhasan'ın yönetmenliğini yaptığı Adem'in Trenleri filmindeki Hacer rolüyle 13. Sadri Alışık Ödülleri'nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandı. Ayrıca Çağdaş Sinema Oyuncuları Derneği (ÇASOD) Geleneksel 15. Oyuncu Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu ödülünü, iki ayrı filmde (Yaşamın Kıyısında ve Adem’in Trenleri) birbirinden çok farklı iki rolde birden etkili olmayı ve doğal kalmayı başarması nedeniyle kazandı. Bir sene sonra Nisan, 2008'de 27.si düzenlenen Uluslararası İstanbul Film Festivali'nde Semih Kaplanoğlu'nun jüri başkanlığını yaptığı ulusal yarışma jürisinde yer aldı ve aynı yıl 26 Mayıs 2008'de tarihinde çekimlerine başlanan Erden Kıral'ın Vicdan adlı filminde Aydanur karakteri ile 45. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde En İyi Kadın Oyuncu ödülüne layık görüldü.

Nurgül Yeşilçay Yedullah'ın Güzel Cini Nurgül Yeşilçay Dilaram rolü Bayram Fazlı Nurgül Yeşilçay kaç yaşında Nurgül Yeşilçay kazandığı ödüller
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gazetecilere zarf içinde para verildi
Gazetecilere zarf içinde para verildi
100 milyon TL vurgun yapan banka müdürü yakalandı
100 milyon TL vurgun yapan banka müdürü yakalandı