Advert

Necip Haplemitoğlu 18 yıl önce FETÖ’yU Ali Kırca’ya anlatmış

18 Aralık 2002 tarihinde uğradığı suikast sonrası hayatını kaybeden Necip Hablemitoğlu bundan 18 yıl önce FETÖ’yu Ali Kırca’ya anlatmış.

Necip Haplemitoğlu 18 yıl önce FETÖ’yU Ali Kırca’ya anlatmış

Ali Kırca'nın sunduğu Siyaset Meydanı programına 1999 yılında çıkan Necip Haplemitoğlu, Fethullah Gülen'in CIA ile olan bağlantısı daha o zamanlar net bir şekilde ortaya koymuş. Örgütün yapılanmasından, yurt dışındaki okullarının illegal faaliyetlerine kadar herşeyi tek tek ifşa eden Haplemitoğlu, adeta bugünleri görmüş.

İşte bugün twitterda günün konusu olan 18 yıl önceki o televizyon konuşmasından satır başları;
-'Güzel bir kuruluş değil herşeyden önce ve dolayısıyla yaptıkları tüm eylemleri ve işlemleri bu illegalite arkasında gerçekleştiriyorlar. Bu açıdan Fetullah Gülen'in kurduğu bu cemaat yada topluluğun adına siz ne derseniz diyin, çok farklı bir imajı var ve mükemmel çalışan bir imaj mühendis grubu var. Baktığınızda ben özellikle BM görevlisi olarak Rusya'da 8 ay görev yaptığım dönem içinde Fetullahçıların okullarını inceleme şansım oldu. Sadece Fetullahçıların Rusya yada Türkiye dışındaki varlığı bile Türkiye'de mutlaka araştırılması ve üstüne gidilmesi gereken en önemli konulardan.

-Küçümsenemeyecek bir yapılanma bu 1998 yılı itibariyle 103 okulu, 460 dershanesi ve 500 yurdu ile birlikte Türkiye'de binlerce de ışık evi var. 126 lise sadece Türkiye Cumhuriyeti'nde var. 6 üniversiteleri var Moğalistan dahil olmak üzere toplam Balkanlarda, Avrupa'da ve Avustralya'yı da içine kattığınızda 300 civarında okul var. Bu okullara baktığınızda öğretmenleri ve ekonomik kaynaklara baktığınızda bu örgütsel yapılanmanın dehşet verici boyutları çok daha iyi ortaya çıkıyor. Binlerce öğretmen var ve bu binlerce öğretmenin masrafları ve okulların masrafları hiç şüphesiz mutlaka açığa çıkarılması gereken finansman kaynaklarınıda gündeme getiriyor.

-Fetullah Gülen'in kendisine ait olmadığını söylediği, kendisini sevenler tarafından kurulduğunu iddia ettiği okullarda benim Rusya'da saptaya bildiğim Amerikan vatandaşı öğretmen çalışmakta ve kırmızı pasaporta sahip buralarda çalışmakta ve resmen dokunulmazlıkları var. Rusya'da bulunanlar bilirler KGV'nin yada mafyanın izni olmadan bilgisi olmadan Rusya'da adım atmak mümkün değildir ama Sibirya dahil en ücra köşelerde bile bu cemaatin okullarını görürsünüz.

-Bizim iş adamlarımızdan öldürülenleri görürsünüz, sırf üzerlerinde döviz taşıdıkları için ama Fetullahçı iş adamlarına dokunulmadığını görürsünüz. Baktığınızda bu okullarda acaba Türk kültürü Türk propagandası mı yapılıyor, buradaki insanlara Türklük bilinci mi veriliyor, kesinlikle hayır...

-Gezdiğim bu okullarda sadece Azerbaycan'da Türklük temasının bir parça önce olduğunun dışındaki okullarda sadece ve sadece nereye talimat veriliyorsa oraya gidip kurulduğu intibağı doğuyor. Buna zaten Fetullah inkar etmiyor. Mesela Zaman gazetesine 4 Eylül 1997'de şunu söylüyor ' Bu manada inanmış bir insanın Batı karşısında Amerikayla entagrasyonu karşısında olması kathiyen düşünülemez' diyor. Fetullah Gülen'in Beyaz Saray çevresinde tur atarken çekilen fotoğraflHanz'de dahil olmak üzere Fetullah Gülen'in ılımlı islamcılığını göklere çıkarıyorlar...' 

 

Necip Haplemitoğlu Necip Haplemitoğlu FETÖ FETÖ Necip Haplemitoğlu Necip HaplemitoğluWnun FETÖ ile bağlantısı varmıydı Ali Kırca Siyaset Meydanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kesintisiz Ulaşım Devam Ediyor
Kesintisiz Ulaşım Devam Ediyor
Yolcu otobüsü şarampole devrildi. Yolcular savruldu
Yolcu otobüsü şarampole devrildi. Yolcular savruldu