Mustafa Çelik de Gidiyor

Ak Parti belediyelerinin başkanlarında yaşanan değişime Kayseri'nin de ayak uyduracağı söylentileri ayyuka çıktı. Binlerce insan Mustafa Çelik'in de istifa etmesini istiyor

Mustafa Çelik de Gidiyor

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ''Metal yorgunluğu'' adını verdiği ve değişim istediği parti içerisinde ilk kıpırdanmalar belediye başkanları nezdinde başladı. İstanbul ile başlayan ve 5 ayrı büyükşehir ile devam edeceği söylenen istifala dedikodularına Kayseri'de dahil oldu.

5 belediye belli
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın istifasını isteyen, şimdilerde ise Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Şahan, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan ve Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver'in istifalarının beklendiği Ak Parti'de söylentiye göre başka illerde bu listeye girecek. Kayseri isminin de geçtiği istifa söylentilerinin ardından gözler Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'e çevrildi. Ancak iddia o ki, Mustafa Çelik için önemli bir durum olmaması halinde istifa istenmeyecek.

Sıra Çelik'te mi?
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'in 2019 seçimlerinde aday olarak gösterilmeyeceğiyse kesin olarak görülüyor. Kayseri halkının büyük çoğunluğunun güven oyunu kaybeden ve çalışmalarından da memnun olmayan vatandaşların düşünceleri genel merkeze iletildi. Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da bu konuda kurmaylarına talimat verdiği bilgisine ulaşılırken, Kayseri Büyükşehir Belediye başkanlığı makamının da Metal Yorgunluğundan nashibini alacağı ön görüsü dikkat çekti.

Mustafa Çelik istenmiyor
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'in aday olmaması için gerekçe olarak ortaya atılan unsurlardan bir tanesinin de partinin il heyetinden bu isme destek çıkmıyor olması. Gerek bakan ve milletvekili düzeyinde gerekse il yönetimi nezdinde destek verilmeyen Mustafa Çelik'in yerine ise Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu'nun ismi geçmekte. Diğer yandan binlerce Kayserili, Mustafa Çelik'ten son derece rahatsız. Her fırsatta Mustafa Çelik ile ilgili söylemlerini olumsuz olarak dile getiren binlerce vatandaş, "Haseki başkanlı günleri çok özledik. Halkın içinden birisi ile yıllarca çalıştıktan sonra halkın seçmediği bir ismi yeni dönemde başkan olarak görmek istemiyoruz. İnşallah Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan, Mustafa Çelik'in de istifasını alır" diyorlar.

Haber: Yavuz YIKILMAZ

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik Ak Parti metal yorgunluğu Ankara Büyükşehir Belediyesi Melih Gökçek Bursa Büyükşehir Belediyesi Recep Altepe Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ahmet Edip Uğur
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EDHO - Deniz Çakır neden ayrıldı - İşte gizli gerçek
EDHO - Deniz Çakır neden ayrıldı - İşte gizli gerçek
Galatasaray transfer haberi
Galatasaray transfer haberi