Muharrem İnce Kayseri mitinginde kaç bin kişi vardı

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin Kayseri'de düzenlediği mitinge kaç bin kişinin katıldığı merak ediliyor. Muharrem İnce Kayseri'de rekor kırdı mı? Kayseri İnce'ye söz verdi.

Muharrem İnce Kayseri mitinginde kaç bin kişi vardı

24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan'a rakip olarak çıkan adaylardan birisi olan Muharrem İnce'nin Kayseri mitingi son derece dikkat çekici idi. AK Parti'nin kaleci olarak görülen illerden birisi olan Kayseri'de Muharrem İnce'nin kaç bin kişiye hitap ettiği merak konusu oldu.

Kaç bin kişi vardı
Gittiği her şehirde oldukça büyük kitleler toplayarak miting düzenleyen CHP Yalova Milletvekili ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, "Size bir sır vereyim mi. 24 Haziran'da o iş tamam" dediği mitinginde Kayseri halkından "Sizden söz istiyorum. Seçime kadar şımarıklık yok ve herkes 3 kişiyi ikna etmeye baksın" diyerek seçmenlerden söz istedi. Zafer sarhoşluğu yerine görev yapmanın gerekliliğini söyleyen Muharrem İnce'nin Kayseri mitinginde resmi olmayan sonuçlara göre 20 Bin civarında bir kalabalık vardı. Mübarek Ramazan ayının son günleri ve sıcaklığın had safhada olduğu saatlerde gerçekleştirilen öğle mitinginde ciddi bir kalabalığa seslenen Muharrem İnce, "Tamam mı" diyerek sordu ve "Tamam" cevabı aldı.

Erdoğan'ı eleştirdi
Kayseri'deki mitingde de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve vaadlerini eleştiren Muharrem İnce, "Seçildiğim zaman her mahalleye kreş, her eve bir maaş olacak" sözü de verdi. Kayseri'de konuştuğunu her şehirde konuşarak yalana kıvırmaya girmediğini söyleyen Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, "Benim Dişarbakır mitingimde HDP'li arkadaşlar da varmış. İyi de AK Partili, MHP'li, CHPli kardeşlerimiz de vardı" diyerek seslendi.

"Işık göründü"
CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Kayseri mitingine katılan vatandaşlara bağış yapmaları çağrısında da bulunarak, "Işık görüntü tünelin ucunda ama yakıt bitmesin biraz daha ateşleyin. Mitingden sonra bankaya bir uğrayın. 4 Mayıs’ta başladığımız yolculuğa rozeti çıkararak başladım. Ben sadece CHP’lilerin değil 81 milyonun cumhurbaşkanı olacağım. Sayın Erdoğan bana, ‘Bana bak Muharrem’ diye bağırıyor. Erdoğan ben sana bakamam çünkü devlet sana bakıyor zaten. Sen de yakınlarına bakıyorsun. Ben fakir fukaraya bakacağım, sana bakamam. Sayın Erdoğan merak etme hukuk devleti var, intikam yok rövanş yok. Türkiye’yi ayağa kaldıracağız. Türkiye’nin bir dirilişe ihtiyacı var. Danıştay üyesi benim aleyhimde twit atıyor. Size söz veriyorum. Cumhurbaşkanı seçildiğimde hiçbir hakim, hiçbir savcı benim rakiplerime laf söyleyemeyecek. Onlar işini yapacak. Hakim savcı siyasete girerse doğru olmaz. Benim Cumhurbaşkanlığında Yargıtay salonuna girdiğimde yargıçlar ayağa kalkmayacak. Kalkmamalı. Yüksek yargıçlar Cumhurbaşkanı gelince ayağa kalkıyorsa onlar adalet dağıtamaz. Erdoğan beyaz Türk, ben bu ülkenin zencisiyim. Erdoğan saraylı, ben milletin evladıyım. Erdoğan sarayında kilosu 4 bin 500 TL’ye beyaz çay içiyor. Ben sizin gibi bakkaldan aldığınız beyaz çay içiyorum. Örtülü ödenek onda, hazine orada. Az önce bir özel uçakla geldik buraya kiralıyoruz. Işık görüntü tünelin ucunda ama yakıt bitmesin biraz daha ateşleyin. Mitingden sonra bankaya bir uğrayın" cümleleri kurdu.

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Kayseri mitinginden sonra şehirden ayrılarak Muğla mitingine katılmak üzere gitti.

Kayseri miting Muharrem İnce Kayseri miting Muharrem ince Kayseri Kayseri miting muharrem ince muharrem ince kayseri kaç kişi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
seyhan tunç     2018-06-23 kaç kişi olduğunu değil hangi illerden kaç araba dolusu insan getirtip miting yaptı olacaktı o soru miting bitiikten sonra nerde araba bekleyip binip gittiler olacaktı mitingdeki herkes kayseriden del çevre illerden toplama getirilern insanlardı miting bittinten sonra kayseri formun arkasındakı parkta kendilerini bekleyen arabalar binip diğer mitinge gittiklerini yazacak o mitinge katılanların yüzde 80 i kayseri dışından gelen taşıma mitincilerdi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fetullah Gülen yakalandı mı. İbrahim Kalın açıkladı
Fetullah Gülen yakalandı mı. İbrahim Kalın açıkladı
Kayserispor’a ceza
Kayserispor’a ceza