Mudanyalı öğrencilere Olimpik eğitim

TMOK Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi (OLİ) ile genç nesillerin erken yaşta spor kültürü edinmelerinin hedeflendiği “OLİ” projesi Mudanyalılarla buluştu.

Mudanyalı öğrencilere Olimpik eğitim

Milli Eğitim Bakanlığı ve Talim Terbiye onayı ile Türkiye’de ilköğretim okullarına girme hakkına sahip tek proje olan Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) tarafından dünya çapında olimpik değerler eğitimi programı kapsamında yapılan en iyi projeler arasına dahil edildi.

 

17 Şubat 2006 tarihinde hayata geçirilen proje çerçevesinde 12 yıldır 50’ye yakın farklı şehir ve 5 binden fazla devlet ve özel ilköğretim okulu ziyaret edildi. Bu süre içinde 1 milyon 750 bini aşkın öğrenciye ulaşıldı.


Mudanya İmam Hatip Ortaokulu, Ali İhsan Çilingir Orta Okulu ve Şükrü Çavuş Sait Eroğlu İlkokulu da Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi’nde yer aldı. Öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılanan programda öğrenciler, projenin sunucusu Sibel Yazgantel’in soruları ve yönlendirmeleriyle olimpik sporlar konusunda eğlenceli ve öğretici dakikalar geçirdi.
Öğrenciler Pyeong Chang 2018’de yer alan sporcuları ve olimpik kış sporlarına dair görüntü ve bilgileri hayranlıkla izledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri medeniyetler merkezidir
Kayseri medeniyetler merkezidir
Baba oğul birbirine rakip
Baba oğul birbirine rakip