MTV indirim gerçekleşti. İşte Yeni MTV oranları

Devlet tarafından yüzde 40 olarak daha önce açıklanan Motorlu Taşıtlar Vergisi'nde beklenen indirim sağlandı. İşte yeni MTV oranı

MTV indirim gerçekleşti. İşte Yeni MTV oranları

Daha önce yüzde 40 olarak açıklanan Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) 'nde beklenen indirim gerçekleştirildi. Hükümet kanadından yapılan açıklamada MTV oranları yüzde 40'dan aşağı çekildi.

Yeni MTV oranı yüzde 25 olarak açıklandı. Torba Tasarısının görüşüldüğü Plan ve Bütçe Komisyonu'nda bugüne kadar ser verip sır vermeyen Bakan Naci Ağbal, yüzde 40 olarak belirlenen Motorlu Taşıtlar Vergisi'nin düzenlenmesi konusunun görüşüldüğü anlarda AK Parti bir önerge verdi.

Torba yasada verilen önergeye göre 2018 yılı öncesinde alınan araçlarda Motorlu Taşıtlar Vergisinin yüzde 40 yerine motor gücü 1300 cc altı için yüzde 15, 1300 cc üzeri araçlar için yüzde 15 + yüzde 10 toplamda yüzde 25'lik bir artış uygun görüldü. 

Torba yasada verilen önerge ile Motorlu Taşıtlar Vergisi, Plan ve Bütçe Komiszyonu'nda kabul edildi. Buna göre Motorlu Taşıtlar Vergisi, 1300 cc altı için yüzde 15 bir zam ile karşılaşırken 1300 cc üzerindeki araçlar için ise yüzde 25'lik bir artış kabul gördü. 

MTV Motorlu Taşıtlar Vergisi Motorlu Taşıtlar Vergisi indirim MTV yeni oranlar MTV indirim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konyaspor son dakika.. Rıza Çalımbay'dan galibiyet yorumu
Konyaspor son dakika.. Rıza Çalımbay'dan galibiyet yorumu
Gamze Özçelik Sosyal Medyada Ne Paylaştı
Gamze Özçelik Sosyal Medyada Ne Paylaştı