Mircea Lucescu Hırvatistan maçı sonrası konuştu

Türkiye Milli takım teknik direktörü Mircea Lucescu Eskişehir'de oynanan Türkiye-Hırvatistan maçı sonrasında açıklamalar yaptı

Mircea Lucescu Hırvatistan maçı sonrası konuştu

Türkiye Futbol direktörü Fatih Terim'in istifası sonrasında göreve getirilen Romen Teknik Direktör Mircea Lucescu, Yeni Eskişehir Stadı'nda oynanan Hırvatistan maçı sonrasında açıklama yaptı.

Ukrayna maçı öncesi ve sonrasında oldukça eleştirilen ve bugünkü Hırvatistan maçında neler yaşanacağını merakla bekleyen Türk futbol camiası, Hırvatistan maçı sonrasında Romen teknik adam Mircea Lucescu'nun açıklamalarını dinledi. Dünya Kupası Avrupa Grup Elemeleri I Grubu'nda ilk iki takım arasına girme şansı maç öncesinde matematiksel olarak bulunan Türkiye'nin kalan 3 maçını da kazanacağını ve iddiasını sürdüreceğini söyleyen Lucescu, Hırvatistan maçı sonrasında açıklamalar yaptı.

Ukrayna maçı sonrasında Türkiye milli takımı ile çalışmak ve maça hazırlanmak için fazla bir zaman bulanamadığından ve Türkiye'deki yabancı oyuncu sınırından ötürü yeterince Türk futbolcuları izleyemediğinden şikayetçi olan Lucescu, Hırvatistan maçı sonrasında da çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Lucescu neler söyledi?
Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Teknik Direktör Mircea Lucescu, "Öncelikle ben oyuncularımı kutlamak istiyorum. Çok iyi bir maç çıkardılar. Zekice oynadılar. Tutkulu bir mücadele ortaya kurdular. Ne yaptığını bilen bir takım vardı. Evet ilk maça göre oyuncularımı değiştirdim. Bize skoru getirecek oyuncuları bulmaya çalıştım, özellikle orta sahada. Çünkü Hırvatistan’ın orta sahası çok güçlü. Real Madrid'den oyuncu var, bunlarla kafa kafaya mücadele edebilecek ve oynayabilecek oyuncular seçmeye çalıştım. Alan daraltacak, pas kalitesi yüksek oyuncuları seçmeye çalıştık. Bugün Oğuzhan çok iyi oynadı. Nuri Dortmund'da sergilediği futbol gibi orta sahada defansın önünü gayet güzel kapattı, paniklemedi. Hakan da Ukrayna maçına göre daha değişik bir oyun mantığı geliştirdi. Savunmaya katkı yaptı, alan daralttı. Hırvatistan'a karşı Türk Milli Takımı'nın tarihteki ilk galibiyeti bu, penaltılarla yendiğimiz maçın dışında. O yüzden bu galibiyetin parçası olduğum için mutluyum" diye konuştu.
 

"Seyirci muhteşemdi"
Eskişehir seyircisine olan hayranlığını da dile getiren Lucescu, "Ben bugün elde edilen galibiyetle ilgili olarak bir daha altını çizmek istiyorum. İzlanda maçımız var, gelecek ay oynanacak karşılaşma. Bundan ve hazırlıklarımızdan bahsetmek isterim. Ama seyirci gerçekten muhteşemdi. Bu galibiyete ulaşmamızda itici güç oldular. Gerçekten büyük bir takıma karşı elde edilmiş bir zafer bu. Gerçekten Volkan çok iyi oyun çıkardı. Kaan savunmada hücumda çok iyiydi. Bunları söyleyebilirim" şeklide konuştu.
 

Hakem yorumu
Ante Cacic'in hakem konusundaki eleştirilerine değinen Lucescu, "Hakem konusunda, Kassai şu anda en iyi hakemlerden birisi. Keşke bizim Ukrayna maçında olsaydı. Hakem konusunda gördüklerimi söylüyorum. Yapılan hata her zaman söylenir. Yoksa karşı olduğum bir şey değil, hakem oyunu normal yönetti. 'Bize karşı bir penaltı verebilirdi' diyebiliriz, o hareket kasti değildi. Yani Ukrayna maçında Cengiz'i kasti çekip düşürdüler. Yani oradaki hareket ile verilmeyen penaltı ile bunun arasında çok fark var. Bu büyük bir hakem, doğru karar aldığını düşünüyorum. Oyunun devam etmesindeki kararı doğrudur. Kötü niyetle yönetilmemiş bir maç diyebilirim. Ama diğer hakem için aynı şeyi söyleyemem" ifadelerine yer verdi.

"Farklı oyuncular.."
İzlanda'yı yenerek yeni bir zafer kazanmanın gerekliliğini vurgulayan Lucescu, "Ben oyuncularımı çok seyredemedim. Çünkü daha önce oynamış oldukları maçları seyredebildim. Birçoğu kendi oynadıkları takımlarında oynamıyorlardı. Rakip konusunda onları çok bilgilendirdim. 3 antrenman yapabildik, taktik antrenman olarak. Ne istediğimi yapmalarını anlatabileceğim 3 antrenman vardı. Yeterli değildi. Bunun 2. maçımız için çok büyük yardımı oldu tabi. Bu maçta oyuncularım hangi tip bir oyun kurmayı istediğimi, nasıl oynatmak istediğimi en azından anladılar. Aynı zamanda bütün oyuncularım çok tecrübeli oyuncular. Ne istediğimi anlayabilecek oyuncular. Umut ediyorum ki, 1 ay sonra çok daha farklı oyuncular göreceksiniz, hazırlık açısından. Çok daha iyi olacaklar. Çok mutluyum, vermek istediğim bilgiyi en iyi şekilde alıp sahaya yansıttıkları için. Geçtiğimiz maçlarda çok boş alan bırakıyorduk. Şimdi bunları azalttık, düşürdük. Ukrayna maçında verdiğimiz açıkları gördünüz. Ama iyiye gidiştir bu, daha iyiye gideceğimizin işaretidir bu. Bu ekibe yeni bir oyun oynatmış oluyoruz. Akıl üzerine kurulmuş bir sistem. Artık en önemli şey İzlanda'ya karşı kazanmak. Zafer, bir başka zaferi çağırıyor. Onu da yapmamız gerekiyor. Yapmazsak hiçbir anlamı kalmaz" açıklamasında bulundu.

Dünya Kupası Türkiye Hırvatistan Mircea Lucescu Türkiye-Hırvatistan maçı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı