Milli Motosikletçi Kenan Sofuoğlu dan Hayranlarına Kötü Haber

Milli Motosikletçi Kenan Sofuoğlu Fransa'da düzenlenen Dünya Supersport Şampiyonasında motosiklet kazası geçirdi. Doktorlar tarafından yapılan açıklamalara göre Sofuoğlu 3 hafta sonraki yarışlara katılamayacak.

Milli Motosikletçi Kenan Sofuoğlu dan Hayranlarına Kötü Haber

Özel bir magazin sitesinde yer alan habere göre;  Fransa’da düzenlenen Dünya Supersport Şampiyonasında motosiklet kazası geçiren Milli Motosikletçi Kenan Sofuoğlu bugün öğle saatlerinde Türkiye’ye getirildi.

Magazin sitesinde yer alan habere göre; Kenan Sofuoğlu’nun tedavi gördüğü Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Prof. Dr. İsmail Cinel ve Ortopedik Klinik Şefi Prof. Dr. Bülent Erol birlikte Sofuoğlu’nun sağlık durumu ile ilgili ilk açıklamaları yaptı.

Prof. Dr. İsmail Cinel Milli Motosikletçi’nin sağlık durumu ile ilgili; “Bu tür travma vakalarında kırık olan bölge dışında da yaralanmalar olabileceği için yoğum bakımlarımız da dahil bütün hastane alarm durumuna geçti ve hazır olarak bekledik hastamızı. Gelir gelmez gerekli tetkikler yapıldı” dedi.

Ortopedik Klinik Şefi Prof. Dr. Bülent Erol ise; Kenan Sofuoğlu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Hastamızın öncelikle genel durumu iyi. Hastanın bilinci açık. Bizle ve ailesi ile rahatlıkla iletişim kuruyor. Hastanın genel olarak problemi belirtildiği gibi leğen kemiği bölgesindeki kırıkları. Aslında leğen kemiğinde sol tarafta üç farklı bölgede kırığı var. Üç farklı bölgede ayrılmamış ve cerrahi tedavi uygulanmadan takipli, izlenebilecek ve gayet iyi bir şekilde iyileşebilecek kırıkları var. Tabi ki ağrılı kırıklar. Şuanda da ağrısı var ama hızlı bir şekilde kontrol altına alınıyor. Bunun yanı sıra leğen bölgesindeki kemiklerde sıklıkla karşılaştığımız kanama problemi, kan değerlerindeki düşme, bunların hepsi kontrol edildi. Kan değerleri şuanda iyi. Ama yakın takibe devam edilecek. Şuanda hasta serviste yatağında. Farklı bölümler tarafından izleniyor” şeklinde konuştu.

Milli Motosikletçi Sofuoğlu’nun tedavi süreci hakkında da bilgi veren Erol; l “Tabi ki süreç belirleyecek ama kabaca planımız şu şekilde; üç hafta kadar hasta tam istirahat edecek. Üçüncü hafta sonunda hastayı oturtmayı planlıyoruz. Her şey yolunda giderse beşinci, altıncı hafta civarında hastayı ayağa kaldıracağız. Tabi ki önce yürüteç kullanarak, sonra koltuk değneği yani destekle yürütmeye başlayacağız. Sanırım bir altı haftalık süre içerisinde destek vererek bacağına tam yük vererek yürümesini planlıyoruz. Bu sürece de kabaca baktığımız zaman yaklaşık 3 aylık bir periyodu kapsayacak. Tıbbi açıdan bu şekilde bir süreç izlenmesi gerekiyor. 3 hafta sonra da yarışa girmesi pek olası gözükmüyor” diye konuştu.

kenan sofuoğlu milli motosikletçimiz fransa londra dünya süpersport dünya süpersport şampiyonası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gamze Özçelik Sosyal Medyada Ne Paylaştı
Gamze Özçelik Sosyal Medyada Ne Paylaştı
Bizim Hikaye Dizisinde Her Şey Değişiyor
Bizim Hikaye Dizisinde Her Şey Değişiyor