Millet İttifakı Kayseri'de ilçe paylaşımı

CHP ile İYİ Parti arasındaki Millet İttifakı resmileşti. Kayseri'de CHP ile İYİ Parti hangi ilçede aday gösterip birbirini destekleyecek belli oldu.

Millet İttifakı Kayseri'de ilçe paylaşımı

31 Mart 2019 günü gerçekleştirilecek yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile İYİ Parti resmen ittifak içerisinde olma kararı aldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener arasında gerçekleştirilen son görüşme sonrasında hangi vilayette hangi parti adayı destekleneceği belli oldu.

Milet İttifakı
Buna göre Kayseri'de de hangi ilçede hangi partinin aday çıkaracağı ve destekleneceği de kesinlik kazandı. Buna göre; Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı İYİ Parti'den olacak. Merkez ilçelerden Kocasinan ve Melikgazi CHP, Talas ise İYİ Parti adayı ile temsil edilecek. Pınarbaşı ve Sarıoğlan'da da iki parti de aday gösterecek.

Karaoğlu devam
Daha önce Cumhuriyet Halk Partisi Melikgazi ilçe belediye başkan adayı olarak ismi açıklanan ve sokak sokak parti çalışması yapan Sema Karaoğlu'nun Melikgazi adayı olarak açıklanmış oldu. CHP ile İYİ Parti arasında gerçekleştirilen ittifak neticesinde Melikgazi'de CHP'nin adayı Sema Karaoğlu desteklenecek. Kocasinan'da CHP'den kimin aday gösterileceği belli değil. Aynı şekilde İYİ Parti'nin Büyükşehir ve Talas adayı da henüz açıklanmadı.

İlçe paylaşımı
Kayseri'de büyükşehir dahil olmak üzere 17 ilçenin 8'inde İYİ Parti adayı desteklenecek. 7 ilçede ise CHP adayı desteklenecek. 2 ilçede ise hem İYİ Parti hem CHP aday çıkaracak. Kayseri'de hangi ilçede hangi partinin aday çıkaracağı şöyle oldu:
Büyükşehir: İYİ Parti
Akkışla: CHP
Bünyan: CHP
Develi: İYİ Parti
Felahiye: İYİ Parti
Hacılar: CHP
İncesu: İYİ Parti
Kocasinan: CHP
Melikgazi: CHP
Özvatan: İYİ Parti
Pınarbaşı: CHP-İYİ Parti
Sarıoğlan: CHP
Sarız: CHP-İYİ Parti
Talas: İYİ Parti
Tomarza: CHP
Yahyalı: İYİ Parti
Yeşilhisar: İYİ Parti

Kayseri CHP İYİ Parti adaylar Kayseri ilçe chp adaylar kayseri ilçeler iyi parti adaylar kayseri hangi parti hangi ilçe aday
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Juventus şampiyonluğunu ilan etti
Juventus şampiyonluğunu ilan etti
Ekrem İmamoğlu 3 kulübe destek verecek
Ekrem İmamoğlu 3 kulübe destek verecek