Merkez Demokrat Parti kuruldu - Meral Akşener kimdir

MHP'den istifa eden Koray Aydın, katıldığı canlı yayında Meral Akşener'in genel başkanı olacağı partinin adını açıkladı. Diğer yandan partinin amblemi hakkında çalışmaların devam edildiği açıklandı.

Merkez Demokrat Parti kuruldu - Meral Akşener kimdir

Yeni partiyi Ekim ayı içinde kurmayı düşündüklerini kaydeden Koray  Aydın, "Ben çok zorlanacağımı düşünüyordum. İnsanların akın akın görev alma duygusu karşısında şaşkınlık içindeyim. En çok doğu ve güneydoğudan bu işe sahip çıkıldığının işaretlerini alıyorum, ülkemin geleceği adına bundan mutlu oluyorum.

Bu partinin yeni bir parti olduğunu gösteren emareler bizim kurucular kurulunu açıkladığımızda göreceğiz. Bu bir partinin devamı değil. Biz buna öncülük ediyor olabilliriz ama kurucular kurulunu açıklayınca toplumun her kesiminden insanların olduğunu görecekler. Alevisi olacak, Sünnisi olacak, solu olacak, sağı olacak, milliyetçisi, muhafazakarı, liberali olacak. Türkiye'yi yönetecek bir kadroyu Türk milletine takdim edeceğiz" diye konuştu. Sözlerine devam eden Aydın, yeni partinin MHP'nin devamı olmayacağını ve toplumun her kesiminden insan olacağını sözlerine ekledi.

Açıklamalarının devamında MHP'den ayrılması ile ilgili soruya yanıt veren Aydın, "Kongremizi yapamadık. Bana göre antidemokratik yollarla bizim kongre yapmamız engellendi. MHP'de iletişim kanalları kapandı. Bütün kararları tek kişi alıyor. Bu kadar önemli bir politika değişikliği bir kişi tarafından alınamaz " ifadesini kullandı. MHP'nin cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine destek vermesini eleştiren Aydın, "Tek kişi tarafından adalete el konuldu, MHP'nin bu konuda taraf olması sorgulanmaya değer bir konu" dedi.

Merak Akşener Kimdir?
Meral Akşener (d. 18 Temmuz 1956; Gündoğdu, İzmit), Türk tarihçi ve siyasetçi, eski Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili ve eski İçişleri Bakanı. 1995 ve 1999 Türkiye genel seçimlerinde Doğru Yol Partisi (DYP) milletvekili olarak meclise giren Akşener, 1996 ve 1997 yılları arasında Necmettin Erbakan tarafından kurulan koalisyon hükümeti’nde İçişleri Bakanlığı görevini sürdürmüştür. 2007, 2011 ve Haziran 2015 Türkiye genel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) milletvekili olarak meclise girmiştir. Kasım 2015 genel seçimlerinde partisinden milletvekili adayı gösterilmemiştir.

Merak Akşener Kimdir? Merak Akşener'in yeni partisinin ismi belli oldu Merkez Demokrat Parti Merkez Demokrat Parti kimindir Merkez Demokrat Parti kim kurdu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
avşarlar     2017-09-05 AKŞENERİN yanındayız....
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı