Melikgazi Belediyesi ERÜ Öğrencilerine Aşure İkram Etti

Melikgazi Belediyesince Erciyes Üniversitesi'nde (ERÜ) gerçekleştirilen etkinlikte 6 bin kişilik aşure dağıtıldı.

Melikgazi Belediyesi ERÜ Öğrencilerine Aşure İkram Etti

Melikgazi Belediyesi tarafından Erciyes Üniversitesi (ERÜ) yerleşkesinde gerçekleştirilen etkinlikte dev kazanlarda yapılan ve tam 6 bin kişiye yetecek şekilde aşure dağıtıldı. 

Geleneksel hale getirilen aşure ikramına öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiğini belirten Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, “Kayserimizde bir bakıma misafirimiz olan üniversiteli öğrencilerimize Erciyes Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Doğan, Sayın Prof. Dr Karamehmet Yıldız, Sayın Prof. Dr Mustafa Kemal Apalak, önceki dönem Milletvekili İbrahim Yılmaz, AK Parti Melikgazi İlçe Başkanı Gökhan Ülke, parti teşkilatı ve akademisyenlerin de hazır bulunduğu aşure ikramı rektör yardımcıları tarafından yapıldı. Öğrencilerimiz ile üniversite alanında bulunan üniversite çalışanlarına ve vatandaşlarımıza 3 ayrı noktada 6 bin kişilik aşure ikramında bulunuldu" dedi. 

Aşure ikramında bulunan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Doğan, Melikgazi Belediyesi´nin aşuresinin meşhur olduğunu, bol malzemeli ve çeşitliliğinin yanında özellikle karışımdaki oran ve pişirme formülü ile ayrı bir ağız tadı ve güzelliği bulunduğunu söyledi. Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Murat Doğan, bu tür bir sosyal etkinliği ve toplumda paylaşma güzelliği sunan Belediye Başkanı Büyükkılıç´a teşekkürlerini iletti.

Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç ise, Erciyes Üniversitesi´nde okuyan öğrencilerin büyük bir bölümünün Türkiye´nin dört bir tarafından geldiğini, dolayısı ile hepsinin aslında aynı zamanda Kayseri´nin birer turizm elçisi olduğunu sözlerine ekledi.

Melikgazi Belediyesi Memduh Büyükkılıç Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç Melikgazi Belediyesi Aşure ikramı aşure dağıtımı memduh büyükkılıç aşure
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri'de esrar operasyonu
Kayseri'de esrar operasyonu
Son dakika.. Ali Rıza Gültekin öldürüldü
Son dakika.. Ali Rıza Gültekin öldürüldü