Melih Gökçek istifa mı etti ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstifası istendiği söylenen Melih Gökçek ile bir görüşme yapmak için yanına çağırdı.

Melih Gökçek istifa mı etti ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ''Metal yorgunluğu'' diyerek istifasını istediği isimler arasında ismi geçen Melih Gökçek, Beştepe Külliyesi'ne geldi.

CUMHURBAŞKANI ÇAĞIRDI:
Beştepe Külliyesi'nde başlayan görüşmeyle ilgili olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, istifasını istediği söylenen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'i çağırdığı bilgisine ulaşıldı. Ayrıca bu görüşmeyle ilgili oalrak Başbakan Binali Yıldırım'ın da görüşmeye katıldığı öğrenildi.

İSTİFA SÖYLENTİLERİ AYYUKTA:
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek hakkında, istifası istenen 6 büyükşehir belediye başkanı arsında isminin olduğuna dair  birlikte iddiaları ortaya atılmıştı.  Her ne kadar Melih Gökçek "böyle bir durum yok" dese de, Cumhurbaşkanlığı durumla ilgili ''Yok ama, ola da bilir'' demişti.

ERDOĞAN'DAN SERT İSTİFA AÇIKLAMASI:
İstifa söylentilerinin gündeme gelmesiyle birlikte İran seyahati dönüşü uçakta gazetecilere ortada dolaşan iddialarla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ''Bir makama getirilirken her şey iyi güzel, ama benim metal yorgunluğu olarak dediğim durumlarda makamı boşaltılmasının istenilmesi niye yadırganıyor? Kaldı ki istifa ya da görevden ayrılma, bu davada bir sorun olarak görülmemelidir. Nitekim, bir çok arkadaşımız daha önce bir çok görevlerini bırakmışlar, sonra başka görevler almışlardır. Ama dava olarak görmez de, hasbi değil hesabi davranırsan; 'Benim şanım var şerefim var' dersen, kusura bakma ama, partinin şerefi herkesin şerefinin şanının çok daha önündedir'' ifadelerini kullanarak açıklamada bulunmuştu.

Metal yorgunluğu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan istifa Melih Gökçek Melih Gökçek istifa Melih Gökçek istifa etti mi Melih Gökçek istifa ettimi Başbakan Binali Yıldırım ankara ankara büyükşehir belediye başkanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gamze Özçelik Sosyal Medyada Ne Paylaştı
Gamze Özçelik Sosyal Medyada Ne Paylaştı
Bizim Hikaye Dizisinde Her Şey Değişiyor
Bizim Hikaye Dizisinde Her Şey Değişiyor