Melek'i görenler Marilyn Monroe Mardin'de sanıyor. Marilyn Monroe kimdir?

Mardin'de yaşayan Melek Akarmut, dünyaca ünlü Marilyn Monroe'ye benzerliği ile dikkat çekiyor. Genç kadın, artık Mardinli Marilyn Melek olarak anılıyor.

Melek'i görenler Marilyn Monroe Mardin'de sanıyor. Marilyn Monroe kimdir?

Türkiye'nin şirin illerinden birisi olan Mardin sokaklarında adeta Marilyn Monroe dolaşıyor. Ünlü sinema oyuncusu Marilyn Monroe’ya benzerliği ile görenleri şaşkına çeviren ev kadını Melek Akarmut, Mardin halkının ve şehre gelen turistlerin ilgi odağı oldu.

Sokağa çıkmaya görsün
Mardin’in merkezinde yaşayan 4 çocuk annesi olan ve ev hanımı olan Melek Akarmut, Amerikalı efsanevi güzel aktris Marilyn Monroe’ya benzerliğiyle görenleri şaşkına çeviriyor. Melek Akarmut, sokağa her çıktığında insanların şaşkın bakışlarıyla karşılaşıyor. Mardinli Marilyn olarak ün salan Melek Akarmut, ilgiden de hiç rahatsız değil.

Amerikalı güzel Monroe’ye benzemekten hiç de rahatsız olmayan ev hanımı Melek Akarmut, gittiği yerlerde Marilyn Monroe'ya benzediği için bir çok insanın kendisi ile fotoğraf çektirmek istediğini hatta bu konuda kendisine film teklifleri dahi geldiğini ifade ediyor. Zaman zaman katolog çekimlerine katılarak evinin geçimi için destek olduğunu söyleyen Mardinli Monroe Melek, "Bana, Marilyn Monroe’ye ne kadar benzediğimi söyleyip fotoğraf çektirmek istiyorlar. Bu da beni rahatsız etmiyor. Hatta çok hoşuma gidiyor. Kısa metrajlı bir filmde oynadım. Bazı firmalar da ürün tanıtımlarında beni model olarak kullanmak istiyor. Ancak ben daha çok Monroe’nin hayatını konu alan bir filmde oynamak istiyorum” diye konuştu. 

Marilyn Monroe kimdir?
1 Haziran 1926-5 Ağustos 1962 yılları arasında yaşadı. Gerçek ismi Norma Jeane Mortenson'dur. Amerikalı sinema oyuncusu, şarkıcı ve modeldir. Yaşadığı dönemde en ünlü sinema yıldızlarından, seks sembollerinden ve pop ikonlarından birisi haline gelmişti. 
Aptal Sarışın tiplemesinde gösterdiği komedi yeteneği, cazibesi ve ekrandaki görünüşü ile 1950 ve 1960'lı yılların başında en popüler film yıldızlarından birisi haline geldi. Film kariyeri sadece 10 yıl sürdü. 1962 yılında öldüğünde oynadığı filmler 200 milyon doları aşkın bir gişe yaptı. Ölümünden itibaren ünü artarak tüm zamanların en önemli kültürel figürü ve ikonlarından biri haline geldi. Ölümü resmi olarak aşırı dozda uyku hapından kaynaklanan muhtemel intihar olarak geçse de ölüm sebebi üzerine pek çok spekülasyon yapılmış, komplo teorileri oluşturulmuştu. 
Sinema dünyasının en çok tanınan aktrislerinden biri olan Marilyn Monroe, 1962 yılında 36 yaşında hayatını kaybetmişti. 3 kez evlenen Monroe’nun son evliliği ünlü yazar Arthur Miller olmuştu. Pek çok ödüle aday gösterilen Monroe, Altın Küre ödülünü de kazanmıştı.

Haber: Ceren ŞİRİN

Mardin Marilyn Monroe Melek Akarmut Mardinli Marilyn
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Melikgazi’de kar ekipleri göreve hazır
Melikgazi’de kar ekipleri göreve hazır
Özel Kayseri Osb Teknik Koleji kütüphanesi ile örnek oluyor
Özel Kayseri Osb Teknik Koleji kütüphanesi ile örnek oluyor