Mansur Yavaş resmen Ankara'nın başkanı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mansur Yavaş, mazbatasını aldı.

Mansur Yavaş resmen Ankara'nın başkanı

31 Mart 2019 günü gerçekleştirilen Yerel seçimlerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen mansur Yavaş, mazbatasmını aldı.

Sabahın erken saatlerinde yola koyulan ve önce hacı bektaş Veli türbeyisini ziyaret ederek, sabah namazı kılıp dua eden Mansur Yavaş, "‪Gece gündüz durmadan dinlenmeden çalışmak, şehrimize bereket ve huzur getirmek için Ankara’da kutlu yürüyüşlerin başlangıcı olan Hacı Bayram Veli Hz. huzurundan Haydi Bismillah diyor, bugün mazbatamızı alıyoruz" cümlesi kurdu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mansur Yavaş öğleden öncede mazbatasını aldı. "Ankara'yı Türkiye'ye yakışır bir Başkent yapmak için tüm hemşehrilerimle birlikte çalışacağız" diyen Mansur Yavaş, kimseyi ayrıştırmayacaklarını kucaklayıcı olacaklarını da söyledi.

AKP'nin adayı Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki'yi seçimde yenerek Ankara'nın belediye başkanı seçilen Mansur Yavaş, saat 15.30’da da Anıtkabir’i ziyaret edecek.

Resmen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olan Mansur Yavaş’ın Anıtkabir ziyaretinin ardından saat 16.30’da Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne yürüyerek, belediye önünde açıklama yapması bekleniyor.

Mansur Yavaş mazbata mansur yavaş açıklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ramazan Bayramı ne zaman. 9 gün tatil ne zaman başlıyor
Ramazan Bayramı ne zaman. 9 gün tatil ne zaman başlıyor
Sarız’da trafik kazası: 7 yaralı
Sarız’da trafik kazası: 7 yaralı