Kuzey Kore'de Her Durumu Hazır Olun Alarmı

Gerçekleştirilen füze saldırısının ardından ABD Kuzey Kore'ye her duruma hazırlıklı olun uyarısında bulundu.

Kuzey Kore'de Her Durumu Hazır Olun Alarmı

Dün itibariyle Kuzey Kore orduları tarafından Amerika Birleşik Devletlerine yönelik bir füze saldırısı gerçekleştirildi.

Füze saldırısına yönelik olarak ise Amerika Birleşik Devletleri Pasifik Komutanlığın tarafından yapılan açıklamada, kendilerine Kuzey Kore tarafından kısa menzillik üç balistik füze saldırısının gerçekleştirildiği ve bu saldırıların tamamının başarısız olduğu belirtilirken, atılan füzelerden iki tanesinin havada, birinin ise atıldıktan hemen sora infilak ettiği de söylendi.

 Füze saldırılarının, Amerika Birleşik Devletleri Ordusu ile Kuzey Kore Ordusunun birlikte yürüttüğü askeri tatbikat sonucu yanlışlıkla gerçekleştiği de saldırıya yönelik yapılan açıklamalar arasında yer aldı. Yine konuya ilişkin olarak yapılan açıklamalarda, fırlatılan füzelerin tehdit oluşturabilecek teknik donanıma ve menzile sahip olmadığı da belirtildi.


Tüm bu gelişmelere rağmen ise Japonya’nın başkanı olan Şinzo Abe, Kuzey Kore’den her an yeni bir füze denemesinin gelebileceğini belirterek, füze denemeleriyle ilgili oluşabilecek tüm durumlara hazırlık olunması emrini verdi.


Japonya Hükümet Sözcüsü Yoşihide Suga ise başbakan Şinzo Abe’nin emrini ise "Başbakan, halkı ve mal varlığını koruma ve tüm öngörülemeyen durumlara hazırlıklı olma emrini verdi. Tüm çabalarımızla bu emri yerine getireceğiz" diyerek açıkladı.

Ayrıca Japonya Hükümet Sözcüsü Yoşihide Suga yaptığı açıklamaya, Kuzey Kore'nin bugün fırlattığı füzelerin doğrudan Japonya'ya tehdit oluşturmadığını ve ülkenin münhasır ekonomik bölgenin dışına düştü ifadelerini de ekledi.

kuzey kore çin pekin füze saldırısı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı