Advert

Kurtlar Köpeği Yedi

Kayseri'nin Bünyan İlçesi'ne bağlı Akmescit Mahallesi'ne inen kurtlar son 1 ayda 3. kez açlıktan köpek yedi.

Kurtlar Köpeği Yedi

Aşırı soğuklar nedeniyle kırsal bölgelerde yemek bulmakta zorlanan yabani hayvanlar köylere ve mahallelere inmeye başladı. Kayseri'nin Bünyan İlçesi'ne bağlı Akmescit Mahallesi'ne kadar inen kurtlar açlıktan, bir evin bahçesinde bağlı köpeği yedi.

Edinilen bilgiye göre, kar yağışı ve soğukların artmasıyla birlikte kırsalda yemek bulmakta zorlanan vahşi hayvanların çareyi yaşam alanlarına inmekte bulmasıyla yeni bir tehlikenin kapısı aralandı. Kayseri'nin Bünyan İlçesi'ne bağlı Akmescit Mahallesi'ndeki Fatih Caddesi’nde Bekir Atsız isimli bir kişinin bahçesinde bağlı bulunan köpeğe gece geç saatlerde kurt sürüsü saldırdı. Zincirde bağlı olmasına rağmen köpeği parçalayarak zincirden yıran ve sürükleyerek bir alana götüren kurtların burada, köpeği yedikleri sabah saatlerinde gün yüzüne çıktı. 

Daha öncede bir kaç kez daha benzerlerinin yaşandığı öğrenilen olayın ardından Akmescit Mahallesi halkıda tedirgin olmaya başladı. Gecenin ilerleyen satlerinden sonra sokağa çıkmaya korktukları gibi ahıllarının da kapısından içeri girebilecek bir kurt sürüsünün kendilerine maddi ve manevi zararlar vereceği endişesini taşıyor.

Mahalle halkının kurtlara tedbir olarak av tüfeklerini yanlarında hazır bulundurmak gibi tedbirleri göz önüne aldıkları iddia edildi.

Akmescit Mahallesi Kayseri kurt saldırısı kurt köpeği yedi akmescit kurt akmescit mahallesi kurt saldırısı Bekir Atsız
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Turkcell BİP kullanıcı sayısını katladı
Turkcell BİP kullanıcı sayısını katladı
Süper Kupa, Atletico Madrid’in
Süper Kupa, Atletico Madrid’in