Kürt İdris Özbir kimdir - Çukur’un İdris Koçovalı’sı gerçek hayatta kimdir

Show TV ekranında yayınlanan Çukur’un sevilen ismi İdris Koçovalı’nın gerçek hayatta kim olduğu merak ediliyor. Peki, ,İdris Koçovalı gerçek hayatta kimdir?

Kürt İdris Özbir kimdir - Çukur’un İdris Koçovalı’sı gerçek hayatta kimdir

Ortaya atılan ve oğlu tarafından doğrulan iddialara göre, İdris Koçovalı’nın ünlü sunucu Esra Erol'un eşi Ali Özbir'in babası Kürt İdris olduğu ortaya çıktı.

Kürt İdris lakaplı İdris Özbir. Esra Erol'un eşi Ali Özbir'in babası İdris Özbir hakkında öyle bir detay ortaya çıktı ki herkes hayretler içerisinde kaldı. Peki, bu detay ne? Bir youtube kanalında 'Çukur' dizisindeki İdris Koçovalı karakterinin, ünlü kabadayı Kürt İdris’in hayatından esinlenildiği iddia edildi. Ünlü kabadayının oğlu Ali Özbir, söylenenlerin kimsenin bilmediği ve gerçek bilgiler olduğunu doğruladı ve en yakın zamanda Çukur dizisinin senaristiyle bu bilgileri nereden aldıklarını öğrenmek için iletişime geçeceğini açıkladı. 

Kürt İdris Özbir Kimdir?
1937’de doğduğu Kars’tan İstanbul’a gelip iş hayatına Aksaray’da komi olarak başlayan İdris Özbir, 6 yaşında annesini kaybetmiş ve dedesi tarafından büyütülmüştü. 'Çukur' dizisinin ilk bölümünde yaşına ve tüm gücüne rağmen pazarcılık yapan Koçovalı ile benzerlikler burada başlıyor. Karakter, Koçovalı mahallesinde uyuşturucuya 'hayır' diyor.

Anlatılanlara göre, İdris Özbir'in de uyuşturucu ve kötü alışkanlıklara hayatı boyunca karşı durduğu belirtiliyor. Dizinin ilk bölümünde Bülent Ersoy, Koçovalı’ya özel konser veriyor. Kürt İdris'in de gerçek hayatta Bülent Ersoy ile böyle bir ortamı olduğu kaydediliyor. Ünlü kabadayı, sanat dünyasından da İbrahim Tatlıses, Yılmaz Güney'le doslukları ile biliniyor. Sunucu Esra Erol’un kayınbabası olan İdris Özbir, 2002 yılında akciğer kanserinden vefat etmişti. Ayrıca İdris Özbir’in hayat hikayesinin, yakın zamanda film yapılacağı bekleniyor. 

Kürt İdris Özbir Kimdir? Kürt İdris Özbir İdris Özbir Kimdir İdris Koçovalı gerçek hayatta kimdir Çukur oyuncuları gerçek hayatta kimdir Çukur Esra Erol'un kayınbabası kimdir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri Şeker Tanzim Satış mağazası açtı
Kayseri Şeker Tanzim Satış mağazası açtı
Senegalli yolcuyla hakaret yağdıran sürücüye ilk ceza
Senegalli yolcuyla hakaret yağdıran sürücüye ilk ceza