Kurban Bayramı Tatili Kimleri Kapsıyor

Bakanlar kurulu tarafından belirlenen 10 günlük Kurban Bayramı tatili, özel sektör çalışanları, belediye çalışanları ve memurlar için büyük merak konusu oldu.

Kurban Bayramı Tatili Kimleri Kapsıyor

Özel sektör çalışanlarına ve memurlara yönelik olarak her yıl bakanlar kurulu tarafından belirlenen Kurban Bayramı tatilinin kurul tarafından, 10 gün olarak açıklanmasının ardından, birçok özek sektör çalışanı ve memurlar sektörlere göre değişiklik gösteren tatilinin kendilerini de kapsayıp kapsamadığını merak etmeye başladı.

Özel bir gazetede yer alan habere göre, Bakanlar Kurulu tarafından kurban bayramı tatili, 28-29 Ağustos günleri tam gün, 31 Ağustos’ta ise yarım gün olarak belirlendi.

Bakanlar kurulu tarafından alınan tatil kararına göre memurlar, devlet dairelerinde çalışanlar ve belediye personelleri 26 Ağustos Cumartesi’den gününden, 5 Eylül Salı gününe kadar tatil yapacaklar.

Özel sektör çalışanlarının tatil durumları ise belediye çalışanları ve memurlardan biraz farklı olarak belirlendi.

Kurul kararına göre özel sektör çalışanları, 28-29 Ağustos’ta çalışacak olup, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle resmi tatil olduğundan 30 Ağustos’ta izinli sayılacaklar.

31 Ağustos Perşembe günü ise arife günü olduğundan özel sektör çalışanları bu durumda yarım gün iş başı yapacaklar.

Özel sektör çalışanları aynı zamanda 1-2-3-4 Eylül’de Kurban Bayramı nedeniyle resmi tatil yapacaklar.

Bu durumda bakanlar kurulu tarafından alınan 10 günlük bayram tatili kararından sadece memurlar ve belediye çalışanları yararlanacak. Özel sektör çalışanları ise yarım gün olarak belirlenen tatiller ve resmi izimler kurban bayramı tatil haklarından çıkarıldığında kurban bayramında sadece 3-5 gün tatil yapmış olacak. 

 

 

kurban bayramı kurban bayramı tatili
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muharrem İnce'den tamam göndermesi
Muharrem İnce'den tamam göndermesi
Antalyaspor .. Hamza Hamzaoğlu depremi
Antalyaspor .. Hamza Hamzaoğlu depremi