Kurban Bayramı Öncesi Tatlı Fiyatları Zamlandı

Bu yıl Antep Fıstığın da yok yılının yaşanması ile birlikte bayram öncesi fıstıklı baklavalara yüzde 15 oranın da zam geldi.

Kurban Bayramı Öncesi Tatlı Fiyatları Zamlandı

Kurban bayramını fırsat bilen tatlıcılar bayram öncesi ürünlerine net olarak yüzde 15’i yaptı. Yapılan zam ile birlikte fıstıklı baklavanın kilogramı, 70 Tl’ye yükseldi.

İçerdiği malzemeye göre zam oranın da değişiklik görülecek olan baklavalarda, bayram öncesi fıstıklı baklavaya gelen yüzde 15 zammın sebebini ise, çiftçiler bu yıl mahsul vermeyen Antep fıstığın da yaşanan fiyat artışı olarak açıkladı.

Baklavanın kilogramı en ucuz 70, en pahalı 100 lira olacak

Baklavaya gelen yüzde 15 zam oranına rağmen geleneksel bayram tatlısı olan baklavadan vazgeçmeyen vatandaşlar bu bayram fıstıklı baklavanın kilogramını en az 70 en pahalı 100 liradan alacak.

Fıstık ta yok yılının yaşanması Fıstıklı baklava fiyatlarını yükseltirken diğer baklava çeşitlerinin kilogramı da tüketiciye şu şekilde açıklandı;

Normal baklava kilogramı 70 liradan, özel kare baklava kilogramı 85 liradan, havuç dilimi baklava kilogramı 80 liradan, yeşil sarma ve bülbülyuvası baklava ise kilogramı ortalama 100 liradan olarak bayramda tatlı ikram edecek olan vatandaşların satışına sunulacak.

kurban bayramı tatlı fiyatları fıstıklı baklava
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı