KPSS Önlisans sonuçları açıklandı

Kamu Personel Seçme Sınavı sonuçları açıklandı. Sınav sonuçlarını öğrenmek isteyenler için ayrıntılar haberimizde.

KPSS Önlisans sonuçları açıklandı

2016 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçları açıklandı. Devlet Memuru olabilmek için Meslek Yüksek Okullarından mezun olan adayların girdiği KPSS önlisans sınav sonuçları açıklandı. 

Sınav sonucu öğrenmek için
16 Ekim 2016 tarihinde gerçekleştirilen KPSS sonuçları bugün açıklandı. Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) önlisans sonucu öğrenmek isteyen adayların T.C. kimlik no ve şifreleri ile sonuçları elde edebilecek. ÖSYM internet sayfası üzerinden KPSS sonuçlarını basit bir şekilde ulaşabilecek adaylar, isterlerse KPSS sonuçları için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

KPSS sonuçları sorgulamak için tıklayınız 

1 soru iptal
ÖSYM'nin internet sitesinde yapılan duyuruda "Sınava ait madde analizleri incelendi, cevap anahtarlarının kontrolleri tamamlandı ve itirazlar bilimsel açıdan değerlendirildi. Değerlendirmeler sonucunda, genel kültür testinin temel soru kitapçığında yer alan 12'nci sorunun iptal edilmesine karar verildi. İptal edilen soru, ilgili testte en az 1 cevabı bulunan tüm adaylar için "doğru cevaplanmış" kabul edilerek, 2016 KPSS ön lisans değerlendirme işlemleri tamamlandı" denildi.
.
Bordo bereye yoğun ilgi
Özel Kuvvetler Komutanlığının personel ihtiyacının karşılanmasına yönelik Milli Savunma Bakanlığınca muvazzaf subay ve astsubay alımı gerçekleştiriliyor. Özel Kuvvetler Komutanlığı'na 200 muvazzaf subay ve 500 muvazzaf astsubay alımı gerçekleştirilecek. Bu ay başında başlayan başvurulara yoğun ilgi var. Özel Kuvvetler Komutanlığı'nın personel alımı için 4 gün içerisinde  7.929 kişi başvurdu. Bunlardan 2.757'si muvazzaf subaylık, 5.172'si muvazzaf astsubaylık için gerçekleştirildi.

Şartları
Muvazzaf subaylığa başvurmak için en az lisans mezunu olmak ve KPSS ilgili puan türünden en az 50 almak gerekiyor. Astsubaylığa başvurular için ise en az ön lisans mezunu olmak ve KPSS ilgili puan türünden en az 50 alma şartı aranıyor.Kasım ayının başında başlayan başvurular ay sonuna kadar devam edecek. Başvuru şartlarına ilişkin detaylar Milli Savunma Bakanlığının internet sitesinde yer alıyor.

KPSS ÖSYM Özel Kuvvetler Komutanlığı Kamu Personel Seçme Sınavı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elazığ.. Feci kaza 13 yaralı
Elazığ.. Feci kaza 13 yaralı
Hangi İl Kaç Milletvekili Çıkartacak
Hangi İl Kaç Milletvekili Çıkartacak