Advert

Kozmetik Ürünleri Alırken Bunlara Dikkat Edin

Bayanların vazgeçilmezi olan kozmetik ürünleri, bilinçsiz bir şekilde alındığında ciddi cilt hastalıklarına davetiye çıkarıyor.

Kozmetik Ürünleri Alırken Bunlara Dikkat Edin

Kadınların cilt yapılarına ve kalitesine dikkat etmeden aldıkları makyaj ürünleri ciddi cilt rahatsızlıklarına davetiye çıkarıyor.

Uzmanlar makyaj malzemelerine ilişkin olarak, içerdiği maddeler ile cilt sağlığını tehdit etmeyecek kadar az oranda kimyasal içeren, ya da organik yapıya sahip olan makyaj ürünlerinin tercih edilmesi gerektiğini belirtiyor.

Kimyasal maddelerin insan vücudun da en hassas deri bölgesi olan yüze verdiği zararlar üzerinde duran uzmanlara göre, kozmetik ürünleri alırken dikkat edilmesi gereken koşulların en başında doğrudan elden alınan ve faturasız olarak piyasaya sürülen makyaj ürünlerinden kaçınmak geliyor.

Organik içerikli ve sertifikalı ürünlerin tercih edilmesi gerektiğine değinen uzmanlar piyasa fiyatının kat ve kat üzerinde satılan bu ürünleri almada maddi zorluklar yaşayanlara ise, cilde zarar vermeyecek kadar az kimyasal içeren maddelerin kullanımını öneriyor.

  Aynı zamanda birçok kozmetik ürününde bulunan madeni yağlara dikkat çeken uzmanlar, bu yağların petrol içerikli olduklarını belirterek madeni yağ içeren ürünlerin cildin hava alma kanallarını kapatarak tene zarar verdiğine de değiniyor.

 Bozuk kozmetik ürünlerinin görüntüsü ile kendini ele verdiğini söyleyen uzmanlar, özellikle günlük makyaj yapımında kadınların vazgeçilmez makyaj parçalarından olan fondöten ve rujun yağlarının ürünün içerisinden ayrışmış olarak görüneceğini, göz makyajının tamamlayıcı ürünlerinden rimelde ise pütürler ve çürüme gözlemleneceğini belirtti.

Yine sıklıkla kullanılan göz ürünlerinden olan, göz kalemlerinin alımında ise alırken, ucu açık ürünlerin tercih edilmemesi gerekiyor. Özellikle göz kalemlerinin şahısa özel olması gerektiği belirtilirken, dikkat edilmemesi durumunda gözler de ciddi enfeksiyon sorunlarının ortaya çıkabileceği de söyleniyor.

kozmetik ürünleri cilt sağlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Facebok hakkında Zuckerberg konuştu
Facebok hakkında Zuckerberg konuştu
Muharrem İnce'den tamam göndermesi
Muharrem İnce'den tamam göndermesi