Advert

Köyüne Dönene 300 Koyun

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba, köyüne geri dönen çiftçi ailelere 300 damızlık koyun, koyunlara bakanlara ise asgari ücret üzerinden maaş verileceğini açıkladı Peki bu uygulamanın şartları ne ?

Köyüne Dönene 300 Koyun

Kırsaldan şehire devam eden göçü önlemek ve yeniden köy hayatını cazip hale getirmek isteyen hükümetten yeni bir teşvik daha geldi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından açıklanana teşvike göre, köyüne geri dönen çiftçilere 300 damızlık koyun, koyunlara bakanlara ise asgari ücret üzerinden maaş verileceğini açıklandı.

KENDİ İŞİNİN PATRONU OL
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba, "Köyden şehire gitme. Hem maaşını al hem kendi işinin patronu ol" projesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Fakıbaba, projeyle köyden şehre gidişi önlemeyi ve köye geri dönüş sağlamayı amaçladıklarını söyledi.

HEM 300 KOYUN HEM ASGARİ ÜCRET
"Müthiş bir sosyal ve sürü artırma projesi" olarak nitelendirdiği projeyle ilgili konuşan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba, projeyi anlattı. Bakan Eşref Pakıbaba, "Her bir aileye 300 tane damızlık koyun vereceğiz. 300 damızlık koyunu alan ayrıca asgari ücret alacak. Sigortasını da yapacağız. Yem, ilaç, veteriner eksiği varsa onu karşılayacağız. Sadece köyde arazi tapusunu ipotek olarak alacağız. 300 koyun 300 yavru verecek. Bu yavruların tamamı da işletmemizin sahibine ait olacak. Geri ödeme 300 tane doğacak yavru ile başlayacak. Bu yavrular bir kaç ay sonra her biri 700-800 liraya satılabilir. Bir senede 210 bin lira eder'' dedi.

YAVRULARA DEVLET TALİP
Bakan Fakıbaba ayrıca, damızlık koyunların yavrularına da devletin kurumlarının talip olduğunu da söyledi ve ekledi ''Müthiş bir para. İsterse bu yavruları bize satabilir, borcundan düşülür. Erkekleri kesime gönderebilir. Fiyat garantisi vereceğiz. Şehirde hastanede temizlik yapacağına asgari ücretle, köyünde hayvanıyla uğraşacak. Hem maaşı al hem kendi işinin patronu ol diyoruz. Bu istihdamı da artıracak." 

Köyüne geri dön Kendi işinin patronu ol köyüne geri dönene 300 koyun köyüne geri dönene maaş Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kesintisiz Ulaşım Devam Ediyor
Kesintisiz Ulaşım Devam Ediyor
Yolcu otobüsü şarampole devrildi. Yolcular savruldu
Yolcu otobüsü şarampole devrildi. Yolcular savruldu