Kepeğe ne iyi gelir nasıl geçer

Uzmanlar tarafından verilen bilgilere göre günümüzün en sık rastlanılan problemlerinden birisi olan saçta kepek oluşumu evde uygulanabilecek basit karışımlarla giderilebiliyor.

Kepeğe ne iyi gelir nasıl geçer

Bir çok bireyin kabusların dan birisi olan kepek problemi uzmanlar tarafından önerilen karışımlar sayesinde kolaylıkla halledilebiliyor.

 Uzmanlar tarafından yapılan çözüm önerilerinin başında karbonat gelirken, hemen hemen herkesin mutfağında yer alan karbonatın kepeklerde etkili olabilmesi için 2 yemek kaşığı ölçüsünde duş alınacak olan suya karıştırılarak saç derisine masaj yapmak suretiyle uygulanması gerekiyor.

Mucizevi bitkilerden olan Alovera Vera ise her geçen gün ortaya çıkan şaşırtıcı faydaları ile birlikte hemen hemen herkesin evinde bulunmakla birlikte bitkinin içerisinde bulunan akışkan jöle saçlar için oldukça faydalı.

Bu mucizevi bitkinin kepek sorununu ortadan kaldırması için yapılması gereken ise; içerdiği jöleyi saça masaj yapma suretiyle uygulamak ve en fazla bir dakika bekledikten sonra önce durulayıp sonra saçı şampuanlayarak jöleden arındırmak.

İçerdiği yüksek protein oranı ile güzellik maskesi olarak kullanılan yoğurdun kepeği gidermesi için, çırpılarak akışkan hale getirildikten sonra saçlara masaj yöntemiyle saçlara uygulanması ve 30 dakika bekledikten bu saç maskesinin önce durulandıktan sonra şampuanla arındırılması gerekiyor.

Doğanın insanlara sunduğu mucizevi maddelerden birisi olan tuz da içerdiği muhteşem kristal yapısı ile birlikte, kepeğim yanı sıra saçlarda meydana gelen yağları da tam anlamıyla ortadan kaldırıyor.

Tuzun saçlara uygulanışında oldukça dikkat etmek gerekirken, tuzun ıslatılan saç derisine yaklaşık 2 çorba kaşığı tuzun serpildikten sonra masaj yöntemi ile deriye yedirilmesi gerekiyor. Tuzun saçlara iyice yedirildiğinden emin olduktan sonra ise geriye durulama işlemi kalıyor.

kepek kepek nasıl gider kepek nasıl geçer kepek neden oluşur kepeğe ne iyi gelir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gamze Özçelik Sosyal Medyada Ne Paylaştı
Gamze Özçelik Sosyal Medyada Ne Paylaştı
Bizim Hikaye Dizisinde Her Şey Değişiyor
Bizim Hikaye Dizisinde Her Şey Değişiyor