Kayserispor'un kalesi Ona Emanet

Başkan Erol Bedir, geçen sezon inişli çıkışlı grafikler sergileyen Ahamada ile ilgili yeni bir yaptırım kararı aldı. Ancak B planı her an devreye girebilir.

Kayserispor'un kalesi Ona Emanet

Kayserispor cephesinde kaleci konusunda kafalarda oluşan kuşku ve bazı isimlerin Kayserispor cephesine iletilmesi sonrasındaki düşünce yeni bir boyut kazandı. Uzun bir dönem Barcelona'da forma giyen Valdes'in bile önerildiği Kayserispor'da kaleci konusu sonuca bağlandı.

Sumudica Kasetlerini İnceledi:
Hem Ali Ahamada'nın hem de Kayserispor'daki performansıyla milli olan Muammer Yıldırım'ın kasetlerini izleyen Rumen Teknik Direktör Marius Sumudica, bu iki ismin de biraz daha yüklemeyle iyi bir konuma geleceklerini ve bu nedenle gönderilmelerinin gereksiz olduğunu ifade ettiği öğrenildi. Başkan Erol Bedir ile görüşen, yeni patron kaleci bölgesi için transferi durdurma fikrini önerdi.

Kaleye Transfer:
Kaleye Victor Valdes'in dışında Osmanlıspor'un kalecisi Zydrunas Karcemarskas ve Eskişehirspor'un kalecisi Ruud Boffin'in isimlerinin geçtiği sırada alınan bu karar Başkan Erol Bedir'i de mutlu etti. Ali Ahamada'nın sözleşmesinin devam etmesi nedeniyle göndermek için bile para ödenip, yerine yeni bir ismin getirilmesi içinde yine bir bedel ödenecek olması bu bölgeyi oldukça pahalı bir hale getirecekti. Başkan Bedir, hem para yükünden kurtulmuş oldu, hem de trasferde diğer bölgelere yönelmek için yeniden zaman kazandı.

Öncelik Muammer'in:
Ali Ahamada ile Muammer Yıldırım arasında geçen sezon yaşanan forma yarışında ara ara Ahamada'dan formayı kapan Muammer Yıldırım'a yeni sezonda daha fazla şans tanınacak. Yetenekli eldivenin gelişimini tamamlaması ve Türk futboluna daha da iyi bir kaleci kazandırmak için adeta kurs görevi görülecek. Bu nedenle kaleci konusunda Muammer'e yabancı kaleci Ali Ahamada'dan daha fazla fırsat ve şans verilecek.

Tüm bunlara rağmen Kayserispor, yine B planı üzerinde de duruyor. Lung ile ilgili planını devreden çıkarmayan Başkan Erol Bedir, eğer Romen kaleci ile anlaşmaya varırsa tekrardan Ahamada'nın kendisine kulüp bulmasını isteyecek.


Haber: İlyas KAPLAN

Kayserispor Kayserispor transfer Kayserispor kaleci transferi Kayserispor Ahamada Kayserispor kaleci Muammer Kayserispor Sumuduca
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mehmet ozturk     2017-06-20 Altinordudan kaleci geliyor.sans gelirse kaleyi birakmaz.
mustafa Özay     2017-06-20 Ikiside üst üste koysana bi kaleci etmez
Halil ibrahim şeker     2017-06-20 Valdesi alin
Huseyin ozbek     2017-06-20 3. Kaleci kim olacak
Yusuf     2017-06-20 İlk paragrafta başkan Recep Mamur yazıyor. Düzeltir misiniz?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muharrem İnce'den tamam göndermesi
Muharrem İnce'den tamam göndermesi
Antalyaspor .. Hamza Hamzaoğlu depremi
Antalyaspor .. Hamza Hamzaoğlu depremi