Advert

Kayserispor'un borcu ne kadar

Kayserispor Başkanı Erol Bedir, göreve geldikleri günden bugüne yapılan harcamalar ve gelirler ile ilgili açıklama yaptı. Kayserispor'un borcu ne kadar ? Başkan Erol Bedir kamuoyu ile paylaştı.

Kayserispor'un borcu ne kadar

Kayserispor Başkanı Erol Bedir, Kadir Has Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında kulübün geliri gideri ile ilgili açıklama yaptı.
Başkan Erol Bedir, "Gelidğimiz günden bu yana, günü gelmemiş, söz verip de ödemediğimiz hiç bir kişi yok. Futbolcuların Aralık ayı ödemesi yapıldı, bir kısmı da Ocak ayının ilk haftasıda ödenecek. Futbolculara Akhisar primi dışında ödenmeyen prim yok. O da, Malatyaspor yenilgisinden ötürü cezalar var. O mahsup edilecek. Kalan bakiye yine ödenecek. Yani biz, yönetim olarak elimizden geleni yapıyoruz. " dedi.

Borç 100 Milyon TL
Kayserispor Başkanı Erol Bedir, "Göreve geldiğimizde 130 Milyon TL borç vardı. Şu ana kadar 83,5 Milyon TL ödeme yaptık. Bunu sponsorlarımız ve banka kredisi ile ödedik. Bu arada 18 Milyon TL olan banka borcumuz 50 Milyon TL oldu. Mayıs ayı sonuna kadar yapılandırmalar vs hesapladığımız zaman Kayserispor'un toplam borcu 159 Milyon TL olacak. 60 Milyon TL'si gelen ve/veya gelecek rakam. Yani 99 Milyon TL, düz hesap 100 Milyon TL borç olacak. Bu paranın 42 Milyon TL'si piyasaya ve kişilere 50 Milyon TL'si ise bankalara olarak görülecek" açıklaması yaptı.

Bedir: Süre verin
Kayserispor ile ilgili öyle ödemeler yaptıklarının altını çizen Başkan Erol Bedir, "Daha önceki dönemde alamadıkları için adını unutan üstüne çizin atan kişiler, birbir kulübün kapısına yapışıyor. Varsa alacakları elbette ödenecektir. Burası ağlama makamı olmadığını biliyorum ama alacaklılara da sesleniyorum. Biraz insaf etsinler. Boğazımıza çökmesinler. Bu serzeniş değil, ağlama değil. Bütün borçları ödüyoruz. Kalanları da öderiz" ifadelerini paylaştı.

Kayserispor borcu Kayserispor Erol Bedir Erol Bedir borç açıkladı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kesintisiz Ulaşım Devam Ediyor
Kesintisiz Ulaşım Devam Ediyor
Yolcu otobüsü şarampole devrildi. Yolcular savruldu
Yolcu otobüsü şarampole devrildi. Yolcular savruldu