Kayserispor taraftarı fişleniyor mu?

Kayserispor-Fenerbahçe maçı sonrasında sarı kırmızılı taraftarlara yönelik operasyonlar sürüyor. Kapalı Kale yetkilileri, kasıtlı olarak grup üzerinde oyunlar oynandığı iddiasında. Taraftar grubundan açıklama var

Kayserispor taraftarı fişleniyor mu?

2 Nisan 2018 tarihinde oynanan Kayserispor-Fenerbahçe maçında tribünlerde yaşanan gerginlik ve Fenerbahçe kalecisi Volkan Demirel aleyhine yapılan tezahüratların yankıları devam ediyor. Volkan Demirel'in tribünlere yönelik tahrik içerikleri davranışları neticesinde ve maç atmosferi esnasında, sportmenliğe aykırı hareket eden bazı taraftarlara yönelik yapılmak istenilen yaptırımlar devam ediyor. Kayseri Valiliği'nin emri ve Emniyet Müdürlüğü'nün girişimleri neticesinde 200'e yakın taraftar üzerinde yaptırım uygulandı. Bununla ilgili olarak da Kayserispor'un tek taraftar grubu olan Kapalı Kale'den zehir zemberek bir açıklama geldi.

"Hukuksuzluk"
Kayserispor Kapalı Kale Taraftar Grubu'ndan yapılan açıklamada, "Kayseri valiliğinin talimatıyla bir terör örgütüne yapılan operasyon gibi grubumuz üzerinde çalışmalar yapılıyor. Bu çalışmalar grubumuz üzerinde şaşkınlıkla karşılanmamış olup, her sene Fenerbahçe maçından sonra grubumuza anlam veremediğimiz şekilde terör örgütü muamelesi yapılmaktadır. Grup üyelerimiz tek tek fişlenmek amacıyla her türlü hukuki yol çiğnenerek sadece isim almak bahanesiyle emniyet tarafından çağrılmaktadır. Bizimle alakası olan veya olmayan bazı kişiler emniyete çağrılıp, çeşitli cezalarla korkutulup tabir-i caizse ispiyonculuk yapmaları istenmektedir. Bu hukuksuzluğun her nedense Kayseri Valiliği tarafından her Fenerbahçe maçı sonrası yaşanması akıllarda soru işareti bırakmaktadır. Ülkemizin yaşadığı bu zor günlerde, bu olaylar bazı kişilerin kişisel insiyatifine mi bırakılmak istenmektedir Türkiye'nin her yerinde yaşanan küfür olaylarında hiçbir şekilde, hiçbir taraftara bu şekilde uygulama yapılmamıştır. İstanbul takımlarının aralarında oynadığı maçların hepsinde 90 dakika boyunca küfür edilmekte ve hiçbir taraftara men cezası, para cezası verilmemektedir. Bu uygulamanın sadece Kayseri'de Kayserispor taraftarına ve özellikle Kapalı Kale grubuna yönelik yapılması kesinlikle kabul edilemez bir olaydır. Kayseri Valimizin talimatıyla 50 kişi ile başlayan fişleme ve men cezası, 180'e kadar çıkmıştır. Sevdası sadece Kayserispor olan bu taraftarlar, genellikle öğrenci  olup ayrıca, para cezası da almışlardır. Sadece belirli kişilerin kişisel insiyatifi ile Kelle istemesi nedeniyle, bu kadar taraftarımız fişlenerek ceza ile karşı karşıya kalmıştır" ifadelerine yer verildi.

"Sessiz kalmayacağız"
Açıklamanın son bölümünde ise, "Yaşanan bu gelişmeleri ve her geçen yıl büyümekte olan grubumuza yönelik bu operasyon girişimini şu ana kadar sessizce takip ettik. Ancak üzerimize bazi kişilerin özel talimatıyla oynanan bu oyunlar artık çığrından çıkmıştır. Bu kişilerin amacı nedir? kime yaranmak istenmektedir? Grubumuzda ve Kayserispor'a gönül vermiş olan suçsuz, günahsız taraftarlarımızın herhangi bir ceza uygulamasına maruz kaldıkları takdirde bizimde sessizliğimizi bozacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Kapalı Kale grubu olarak Kayserispor'a karşı olan herkesin karşısında olacağız" cümleleri kuruldu.

Süper Lig Kayserispor Kayserispor kapali kale Kayserispor Fenerbahce Kayseri Valiliği .Kapali Kale grubu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri Şeker Tanzim Satış mağazası açtı
Kayseri Şeker Tanzim Satış mağazası açtı
Senegalli yolcuyla hakaret yağdıran sürücüye ilk ceza
Senegalli yolcuyla hakaret yağdıran sürücüye ilk ceza