Kayserispor Tahkim Kurulu'na başvurdu

Kayserispor Tahkim Kurulu'na başvurdu. Başkan Yardımcısı Serdar Maraşlı niye Tahkim Kurulu'na başvurduklarını dile getirdi.

Kayserispor Tahkim Kurulu'na başvurdu

Türkiye Futbol Federasyonu U21 Ligi'nde mücadele veren Kayserispor'un Kasımpaşa maçında cezalı futbolcu oynatmasından ötürü PFDK'ya sevkedilmesi ve 3-0 hükmen mağlubiyetine karar verilmesi Kayserispor camiasında tartışmaları da beraberinde getirdi.

TFF'ye sorulmuş
Kayserispor Alt Yapı Sorumlusu Serdar Maraşlı ve alt yapı antrenörlerin eleştiri oklarını üzerine çektiği olay Tahkim Kurulu'na taşındı. Eleştirilerin çoğalması üzerine haber merkezimize açıklama yapan Kayserispor Başkan Yardımcısı ve Alt Yapı Sorumlusu Serdar Maraşlı, TFF'nin kurbanı olduklarını söyledi. Uğurcan Gülay'ın kulübün profesyonel futbolcusu olmasına rağmen amatör statüten cezaya tabi tutulduğunu söyleyen Serdar Maraşlı, "Kasımpaşa maçı öncesinde TFF ile irtibata geçtik. Uğurcan'ın oynayıp oynayamayacağını sorduk. Oynayabileceğini söyledikleri için oynattık. Sonrasında ise cezasının bitmediği gerekçesi ile PFDK'ya sevk olundu ve ceza verildi. TFF'den onay almamış olsak kesinlikle oynatmazdık. Bununla ilgili olarak itirazımızı yaptık ve Tahkim Kurulu'na başvurduk. Yanlışın düzeltileceğini umut ediyorum" dedi.

"Torpil yok"
Kayserispor Alt yapısında kesinlikle bir torpilin olmadığını ve herkesin görevini yerine getirmeye çabaladığını da söyleyen Serdar Maraşlı, "PFDK'nın kararını kesinlikle kabul etmedik. Bu olayın üzerini kapatmaya çalışmadık. Alt yapıda gizli saklı bir çalışmamız yok. Kimseye torpil yok. Herkes görevini yapmanın gayreti içerisinde" görüşünde bulundu.

Ne olmuştu?
10 Aralık 2018 günü İstanbul'da oynanan Kayserispor-Kasımpaşa U21 Ligi maçında, cezalı futbolcu oynattığı gerekçesi ile Kayserispor PFDK'ya sevkedilmişti. 13 Aralık 2018 günü toplanan Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Uğurcan Gülay'ın cezasının bitmesine 1 hafta kala maça çıkmasından ötürü Kayserispor'u 2-2 biten maçta 3-0 hükmen mağlup saymıştı. Ayrıca futbolcu Uğurcan Gülay'a ve Kayserispor teknik sorumlusu Ferit Alper Salgın'a 4 maç ceza verilmişti.

Kayserispor Serdar Maraşlı Kayserispor Alt Yapısı Kayserispor Tahkim Kurulu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri Şeker Tanzim Satış mağazası açtı
Kayseri Şeker Tanzim Satış mağazası açtı
Senegalli yolcuyla hakaret yağdıran sürücüye ilk ceza
Senegalli yolcuyla hakaret yağdıran sürücüye ilk ceza