Kayserispor son dakika.. Zehir zemberek açıklama

Kayserispor kulübünden oldukça sert bir açıklama yapıldı. Hiçbir kaynak bırakılmadığı ve büyük bir yük bırakıldığının altı çizildi

Kayserispor son dakika.. Zehir zemberek açıklama

Kayserispor kulübünden önemli bir açıklama yapıldı. Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, “2017-18 futbol sezonunda vermiş olduğumuz mücadele ve sezon sonunda elde ettiğimiz sıralama her ne kadar başarılı kabul edilse de, 2018-19 sezonunun daha zor şartlarda  geçeceğini değerlendiren yöneticilerimiz, geçtiğimiz sezon devam ederken ,bu sezonun başlangıcıyla birlikte takımdaki gidecek ve geleceklerle ilgili projesini uygulamaya koymuştur.
       Daha iyi bir KAYSERİSPOR ve daha iyi sonuçlar alan bir takım oluşturabilmek için tüm gayretiyle çalışan yönetimimiz,  1,5  sezon önce  göreve geldiğinde;
                   
                  -Altından kalkılması çok zor olan ekonomik bir yük devralmasına ,
                  -Kurumsal tükenmişliğe,
                  -Konuşmaya, insan içine çıkmaya yüzü olmayanların engelleme çalışmalarına rağmen,
                   İlk sezonunda "MUCİZE" denilen  "kümede kalma"yı başarmış ve geçtiğimiz yılı rahat bir şekilde tamamlayarak, 2018-19 sezon hazırlıklarına başlamıştır.
                  Çok büyük ekonomik yük devir alınırken ,bunun karşılığında yönetimimize  sıkıntıyı biraz da olsa hafifletecek hiçbir kaynak bırakılmamıştır. 2016-17 sezonunda  takımda olup da ,bir bedelle giden sadece Welliton vardır ve o da önceki dönemden alacaklarını alamadığı için sözleşmesini fesh edecek iken parası son anda yönetimimizce ödenmiş ve kulüpte tutulmuştur. Daha sonra ise haksız fesih yaptığı konusunda yönetimimizin ısrarlı takibi sonrası kulübümüze 1 milyon Euro ödemek zorunda kalmıştır. Bu oyuncu dışında önceki dönemde takımda olan ve dönemimizde gelir elde edilen başka oyuncu da yoktur.
                  2016-17 sezonunda kadroda olup da halen takımımızda görev yapan (Muammer, Kana-Bıyık, Levent, Deniz ve Umut ) 5 oyuncumuz daha bulunmakta olup, bunlardan Deniz ve Umut'un sözleşmeleri geçen yıl bitmiş, yönetimimizce tekrar sözleşme yenilenmiştir. (Eski sözleşmelerinin hükmü kalmamıştır )
                  Kamuoyunda sıkça dillendirilen Okay Yokuşlu’'nun yurt dışına transferi ile ilgili ise kulübümüze herhangi bir ödeme yapılmamış olup, davalık olan bu konuyla ilgili fazla açıklama yapmanın uygun olmadığını düşünmekteyiz.
                  Özetle;
                  Göreve geldiğimizden önceki döneme ait ve ödeme makbuzlarıyla sabit olan ( borcun aslı + faizi +kur farkı + cezası + vs  toplam 130/ 140 Trilyon TL ve  bu borcun krediyle kapatılmasıyla birlikte oluşacak yıllık faizler) borcun % 1'i nispetinde bile eskiden devredilen kaynak bulunmazken, hala konuşabilmek gerçekten takdire şayandır !! ?? .

Resmi siteden yapılan açıklamada, “Kuruluşundan günümüze kadar bu takımda emeği olan herkese minnet duymalıyız. Şahıslar gidici, Kayserispor kalıcıdır. Kişilerin yargılamasını önce kendi vicdanları sonra da tarih yapacaktır ve yapmaktadır. Yeni sezon başlamadan önce bütün hemşehrilerimizden ricamız şudur ki; Bir ve beraber olalım, kenetlenelim ve Kayserispor’umuzu layık olduğu yere taşıyalım. Bizler yönetim olarak 1.5 yılda 3 kez genel kurula gittik. Koltuğa sarılmayacağımızı, aday çıkmaması durumunda ise bırakıp kaçmayacağımızı ilan ettik ve öyle de yaptık. Bunu yaptığımız, şeffaf olduğumuz ve spor otoritelerince de kabul edildiği üzere takımı iyi yönettiğimiz için hem sportif açıdan başarılı olduk hem de taraftarımızla bütünleştik. Bizim bilmediğimiz veya yetişemediğimiz eksiklerimiz varsa onları da önümüzdeki dönemde tamamlama ve hedefimize hızla ilerleme niyetindeyiz” görüşünde bulundular.

Kayserispor son dakika Kayserispor açıklama Kayserispor borc
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mazhar Polat Millet için çalışıyor
Mazhar Polat Millet için çalışıyor
Chelsea’ya şok haber
Chelsea’ya şok haber