Kayserispor son dakika.. Yıldız futbolcu imzayı attı

Kayserispor Ganalı yıldız futbolcu ile anlaşmaya vardı. Kayserispor ile yeni sezonda başarı sözü veren Asamoah Gyan, taraftara da mesaj gönderdi

Kayserispor son dakika.. Yıldız futbolcu imzayı attı

Garide kalan sezon başında transfer edilen ve Kayserispor ile 2 yıllık sözleşme yapan Asamoah Gyan, yeni sezonda başarı çıtasını yükseltmek ve takımına daha da katkı sağlamak istiyor.

Yeni sezonda biraz daha küçülmeye gitmeyi ve eldeki imkanlar ile başarılı olmayı arzu eden Kayserispor'da Gyan ile yolların ayrılıp ayrılmayacağının gündeme geldiği dönemde oldukça önemli bir jeste imza atan Gyan, yeniden taraftarın gönlünde taht kurdu. Geride kalan sezon istediği şansı bulamayan ve beklenilen performansı sergileyemeyen Ganalı golcü, Kayserispor kulübüne haber göndererek, yeni sezonda takımda kalmak istediğini, alacağı ücrette de ciddi bir indirim sağlayacağını ifade etti. 

Yeni kontrat yaptı
Kayserispor Başkano Erol Bedir, Gyan'ın yeni bir sözleşme gönderdiğini ifade ederek, Asamoah Gyan’ın garanti ücretini yüzde 50-60 oranında düşürerek sözleşme gönderdiğini vurguladı. Asamoah Gyan’ın bir miktar alacağından vazgeçtiğini de sözlerine ekleyen Başkan Bedir, "Geçtiğimiz sezon birçok talibinin olmasına rağmen birebir görüşmelerle hedeflerimiz konusunda ikna edip başka kulüplerde kazanabileceğinin yarısından daha az garanti ücretle Kayserisporumuza getirdiğimiz Asamoah Gyan, bilindiği gibi sakatlık, şanssızlık veya başka teknik nedenlerle yeterli forma şansı bulamamış ve hem kendi adına hem de takımımız adına beklentileri karşılayamamıştır. 1+1 yıllık daha sözleşmesi olan oyuncumuzun kontratı ve ekonomik şartları geçtiğimiz yılda olduğu gibi devam etmektedir. Yani performansına bakılmaksızın, diğer oyuncularda olduğu gibi kontratı gereği, bu yıl için de alacağı garanti bir bedel vardır. Her ne sebeple olursa olsun geçtiğimiz yılki performansından kendisi de memnun olmayan oyuncumuz tatilde olmasına rağmen bizimle devamlı irtibatta olmuş, kendi irade ve isteği ile yeni bir kontrat imzalayarak kulübümüze göndermiştir" dedi.

Gyan indirimi
Başkan Bedir, "Bu yeni kontrata göre, Gyan kendi garanti ücretini yüzde 50-60 oranında düşürmüş, performans karşılığı ödemeyi ön plana çıkarmış, geçtiğimiz yıldan kalan ve bu yıl ödememiz gereken bir miktar alacağından da vazgeçmiştir. Bunu yaparken de başkana olan saygısından ve özellikle taraftarın kendisinin Kayseri’ye gelişindeki karşılanmasından bahsetmiştir. Asamoah Gyan, mecbur olmadığı halde garanti ücret ve alacakları konusunda fedakarlık yaparken, takımımıza transfer etmek istediğimiz bazı oyunculara da çok ciddi referans olmaktadır. Önümüzdeki sezonda futbol olarak da takımımızın ve hocamızın en önemli silahlarından birisi olacağına inandığımız oyuncumuzun bu örnek ve karakterli davranışlarını takdirle karşılıyor, futbol dünyasındaki diğer oyunculara örnek olmasını diliyor, yazılı bir taahhüdümüz olmamasına rağmen üst düzey performansı durumunda, konunun yönetimimizce tekrar değerlendirebileceğini ifade etmek istiyoruz" açıklamasında bulundu.

Haber: İlyas KAPLAN

Kayserispor son dakika Asamoah Gyan son dakika Asamoah Gyan imza Kayserispor Asamoah Gyan Asamoah Gyan Erol Bedir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fetullah Gülen yakalandı mı. İbrahim Kalın açıkladı
Fetullah Gülen yakalandı mı. İbrahim Kalın açıkladı
Kayserispor’a ceza
Kayserispor’a ceza