Advert

Kayserispor son dakika.. Anlaşma var Para yok

Kayserispor Başkanı Erol Bedir, Boydak Holding ile 3 yıllık anlaşma yapıldığını ifade derek, son anlaşmaya vardıkları iki isim için de para ödemeyeceklerini ifade etti.

Kayserispor son dakika.. Anlaşma var Para yok

Kayserispor Başkanı Bedir, Boydak Holding’ten 15 Milyon TL çek alındığını ve bunu da 2 Milyon TL zararla nakde çevirdikleri iddialarına yanıt verdi. Bedir, “Keşkeee olsa da 2 Milyon TL zararla kırdırsam. Nerede öyle bir çek” dedi.
Kayserispor ile Boydak Holding arasında gerçekleştirilen sponsorluk anlaşması çerçevesinde 15 Milyon TL’lik çek alındığını ve bunu da nakde çevirmek için 2 Milyon TL zararla kırdırdığı iddia edilen Başkan Erol Bedir, böyle bir olayın mümkün olmadığını söyledi.

“1 değil 3..”
Haber merkezimize açıklama yapan Başkan Erol Bedir, “Ben ömrümde hayatımda 15 Milyon TL’lik bir çek görmedim. Boydak Holding’ten de böyle bir ücret için anlaşma yapılmadı ve böyle bir çek alınmadı. Aslında cevap vermek bile yersiz lakin kamuoyu bilsin diye söylüyorum, taraftarımız ilk ağızdan bilsin diye söylüyorum. Dahasını da söyleyeyim. Boydak Holding’ten 1 TL’lik dahi çek almadık. Boydak Holding ile her sezon 2,5 Milyon TL+KDV karşılığında 1 yıllık sponsorluk anlaşması yapılıyormuş. Biz bunu 1 değil de 3 yıllığa çıkardık. Toplamda da 3 yıllık için 9 Milyon TL’lik anlaşma yapıldı. Ancak Boydak’tan alınan rakam 1,5 Milyon TL nakittir” dedi.

“Zarara razıyım”
Kayserispor’un kredi kullanabilecek bir durumda olmadığını ve paraya ihtiyacı olduğunu söyleyen Başkan Erol Bedir, “Ömrümde hayatımda görmediğim 15 Milyon TL’lik çek keşke olsa da, kırdırsam. 2 Milyon TL zarara razıyım.  Takıma ödeme yapmak için sıcak paraya ihtiyaç varken niye yapmayım. Ama yok. Böyle bir durum yok. Böyle bir çek olsa da bunu nakde çevirmek adına kabul edecek banka yok. Keşke kredi kullanabilsek. Çek, kredi teminatı demektir. Bunu tefeciler üzerinden nakde çevirme imkanı olabilir ama 15 Milyon TL’lik çeki tek parça veya parça parça kırıp ödeme yapacak tefeci yoktur” ifadelerinde bulundu.

Beleşe geldi
Kayserispor’un 4 Ağustos günü Kadir Has Stadı’nda gerçekleştireceği Sezon Açılış töreninde sahne alacak olan Bengü ve Kenan Doğulu’nun parasının nasıl ödendiğine dair de, “Boydak Holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin, kulübümüzü ziyaretinde İstanbul’daki bir konsere sponsor olduklarını ifade etmişti. Biz de sezon açılışı için düşüncemizi paylaştığımızda, kendisi devreye girerek; daha önce anlaşmaya vardığı ajans ile olan mukaveleye bir ek madde koydurmuş ve Kayserispor’un sezon açılışına katılacak olan Bengü ile Kenan Doğulu’ya ödenecek ücreti araya sıkıştırmış. Bu iki sanatçı için ne Boydak bize ekstra bir sponsor olmuş durumdadır, ne de bizim kasamızdan tek bir lira çıkmıştır” açıklamasında bulundu. 

Haber: Yavuz YIKILMAZ

Kayserispor son dakika Kayserispor Erol Bedir Erol Bedir son dakika Kayserispor Boydak Holding Kayserispor anlasma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayserispor’a ceza
Kayserispor’a ceza
Galatasaray - Trabzonspor maçı taraftar sayısı
Galatasaray - Trabzonspor maçı taraftar sayısı