Kayserispor sevindirici haber.. Fenerbahçe maçında sahada

Kayserispor'a sevindirici haber geldi. Malatyaspor ile deplasmanda karşılaşacak olan İstikbal Mobilya Kayserispor, önümüzdeki hafta sahasında oynayacağı Fenerbahçe maçında Mensah'tan yararlanabilecek

Kayserispor sevindirici haber.. Fenerbahçe maçında sahada

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu, İstikbal Mobilya Kayserispor’da forma giyen Bernard Mensah’ın aldığı 2 maçlık men cezasının itirazı sonuç verdi.

Tahkim kararı
TFF resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "İstikbal Mobilya Kayseri Spor Kulübü Derneği’nin futbolcusu Bernard Mensah ile ilgili PFDK’nın 31.01.2019 tarihli E. 2018-2019/579 K.2018-2019/692 sayılı kararına itirazı incelendi. Yapılan müzakere neticesinde İstikbal Mobilya Kayseri Spor Kulübü Derneği’nin futbolcusu Bernard Mensah’ın rakip takım futbolcusuna yönelik ciddi faulü nedeniyle FDT’nin 43. maddesi uyarınca 2 resmi müsabakadan men cezasının,FDT’nin 13. maddesinin tatbik edilmesi neticesinde; takdiren 1 resmi müsabakadan men cezasına indirilmesi suretiyle PFDK kararının düzeltilerek onanmasına oybirliği ile, erteleme talebinin reddine, oybirliği ile karar verilmiştir" denildi.

Bu karar neticesinde yarın oynanacak olan Yeni Malatyaspor maçında görev yapamayacak olan Bernard Mensah bir hafta sonra Kayseri'de oynanacak olan Fenerbahçe maçında ise takımındaki yerini alabilecek.

Reddedildi
Ayrıca Akhisar Belediye Gençlik ve Spor Kulübü’nün teknik sorumlusu Cihat Arslan ile ilgili PFDK’nın 31.01.2019 tarihli E. 2018-2019/580 K.2018-2019/704 sayılı kararına itirazı incelendi. Yapılan müzakere neticesinde; Akhisar Belediye Gençlik ve Spor Kulübü’nün teknik sorumlusu Cihat Arslan’ın sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle FDT’nin 36/1-c ve 35/4. maddeleri uyarınca 1 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 13.000,00 TL para cezası ile cezalandırılmasında, sübut, hukuki niteleme ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile cezanın onanmasına, oybirliği ile karar verilmiştir." açıklaması yapıldı.

kayserispor mensah mensah ceza
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Juventus şampiyonluğunu ilan etti
Juventus şampiyonluğunu ilan etti
Ekrem İmamoğlu 3 kulübe destek verecek
Ekrem İmamoğlu 3 kulübe destek verecek