Kayserispor.. Muammer kararı verildi

Omuzundan sakatlanan kaleci Muammer ile ilgili karar verildi. Muammer ameliyat olacak mı? İşte yanıtı

Kayserispor.. Muammer kararı verildi

Süper Lig'in ikinci yarısına hiç de iyi bir başlangıç yapamayan Kayserispor'da önemli müsabakalar öncesinde kadroda bulunan futbolcuların sağlık durumları son derece önem arzederken kaleci Muammer Yıldırım ile ilgili karar verildi. Antalyaspor maçı öncesinde yaşadığı sakatlıktan ötürü teknik direktör sumudica ile görüşüp "Oynayamam. Ameliyat olmam gerekli" dediği için kadroya alınmayan kaleci Muammer'e izin çıktı.

Kayserispor'un kalecisi Silviu Lung'un üç sarı kartlı olmasından ötürü ve üçüncü kaleci Vedat Karakuş'un form grafiğinin istenilen seviyede olmamasından ötürü Muammer'e "Beklemelisin. İğne ile de olsa oynayan gerekir" şeklinde yaklaşımda bulunulması kabul görmedi.

Kararını verdi
Omuzundaki lif yırtığından ötürü ameliyat olması gereken ve bu ameliyat sonrasında sezonu noktalandırarak uzun süre antrenmana çıkamayacak olmasını göz önünde bulunduran kaleci Muammer Yıldırım, gazeteci Memduh Borazan'a verdiği özel demecinde ameliyat olacağını açıkladı. 31 Mayıs 2019 tarihine kadar Kayserispor ile sözleşmesi bulunan ve önümüzdeki sezona hazır halde girmek için biran önce ameliyat olmayı isteyen Muammer, açıklamasında "Bu sezon kalede durmam mümkün değil. Sakatlığım ciddi. Bunun iyileşmesi de uzun sürüyor. Dolayısıyla biran önce ameliyat olup önümüzdeki sezona hazır bir vaziyette girmek istiyorum. Yönetim ve hocamız ile konuştuk. Kendileri de bu konuda bana gereken hassasiyeti gösterdi. Bir kaç gün içerisinde ameliyat olacağım. Sonrasında tedavi sürecine girilecek" açıklaması yaptı.

Muammer gidecek
Kayseri'de, olmazsa Ankara'da bıçak altına yatacak olan kaleci Muammer, sonrasında ailesinin yanına gidecek. Bir kaç hafta dinlendikten sonra tedavisine hız verecek olan tecrübeli kaleci, Kayseri'ye gelerek takım arkadaşları ile birarada olacak. Muammer'in yurt dışında tedavi olması için de arayışlar var. Kaleci Muammer'in yurtdışında tedavi olup daha erken sahalara dönmesi için de girişimlerde bulunulacak.

Vedat'a destek
Kaleci Muammer, Kayserispor'un Lung gibi önemli bir eldivene sahip olduğunu üçüncü kaleci Vedat Karakuş'un da kendi yokluğunu aratmamak adına çok çalıştığını da dile getirerek, "İnanıyorum ki Kayserispor, kalede sorun yaşamayacak ve sezon sonu itibariyle hedefine ulaşmış bir takım olacağız" yorumunda bulundu.

Kayserispor Muammer Yıldırım Muammer ile Memduh Borazan Muammer Yıldırım ameliyat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri medeniyetler merkezidir
Kayseri medeniyetler merkezidir
Baba oğul birbirine rakip
Baba oğul birbirine rakip