Kayserispor kulübünden Welliton resti

Kayserispor kulübü Brezilyalı futbolcu Welliton Soares ile ilgili açıklama yaptı. Sarı Kırmızılılar, kimsenin kendilerine dayatma yapamayacağını ifade etti

Kayserispor kulübünden Welliton resti

Kayserispor kulübü, dün sözleşmesini tek taraflı fesh için girişimlere başlayan Brezilyalı futbolcu Welliton Soares ile ilgili açıklama yaptı. Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada Welliton'un tutum ve davranışlarının değişmemesi halinde yasal yollara başvurulacağı açıklandı.

"Haksız"
Kayserispor kulübünden yapılan açıklamada, "9 Ağustos 2017 Çarşamba günü akşam saatlerinde oyuncumuz Welliton Soares Moraıs; kendi kararı veya avukat – menajer yönlendirmesi ile alacaklarını alamadığı gerekçesi ile kulübümüze tek taraflı fesihname göndermiştir. Daha sonra, yaptığının yanlış yönlendirme sonucu haksız fesih olduğunu anlamış ve il dışında bulunan Başkanımızla temasa geçmiştir. Bu görüşmelerde bazı şartlar görüşülerek hem haksız feshi iptal etmeyi hem de sözleşme uzatmayı teklif etmiştir. Futbolcunun. kulübümüzden hiçbir alacağı yoktur. Üstelik disiplinsiz hareketleri ve kampa geç katılması nedeniyle Yönetim Kurulumuzca takdir edilen cezası da beklemektedir. Geçtiğimiz dönemlerde benzer hareketler yapan oyuncu, kümede kalma mücadelesi verilmesi ve transfer dönemi olmayışı sebebiyle teknik heyetin raporları ile kadroda tutulmuş ve takımımızın ligde kalması sağlanmıştır" denildi.

"Kendisi bilir"
Açıklamada, "Bulunduğumuz ortamda kubülümüz dayatmaları kabul edecek durumda değildir. İstediği transferi yapabilecek imkanı ve zamanı mevcuttur. Şart ileri sürmeden, ceza ve diğer yaptırımlarımıza razı olmak ve başta takım arkadaşlarına kusur etmemek kaydıyla müraacat ettiği takdirde durumu yeniden değerlendirilecektir. Aksi halde hem kendisini, hem ilgilileri, hem de futbolcunun transferini düşünen kulüpleri ciddi tazminat davaları beklemektedir" denildi.

Haber: Yavuz YIKILMAZ

Kayserispor Kayserispor kulübü Welliton Soares
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Oguzhan     2017-08-10 Aynen böyle devam sanki hesablamis gibi saate dikkat! Welliton hic kusura bakma bundan sonra ya düsük bir maasa sözlesme uzatirsin yada futbol hayatin biter tazminat korkusuyla da seni hic bir klub almaz simdi pasa pasa 700bine 2+1 senelik kontrati imzala bakalim.....
mustafa     2017-08-10 Bu isin cılkı cıkdı artik getirsın para defolup gitsin bu ne geldiginden beri sıkıntı yaratıyor
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mustafa Ceceli hakkında flaş iddia.. Michelle Demishevich kimdir
Mustafa Ceceli hakkında flaş iddia.. Michelle Demishevich kimdir
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum