Kayserispor.. Kulübün figürü belli oldu

Kayserispor kulübünün sembolü olarak kullanılacak olan hayvan figürü belli oldu. Kayserispor'un sembol figürü ne oldu? Taraftarın oyları neticesinde seçilen hayvan figürü Genel Kurul'a sunulacak.

Kayserispor.. Kulübün figürü belli oldu

Kayserispor kulübü yazılı bir açıklama yaparak, kulübün resmi olarak benimsediği hayvan figürünü açıkladı. Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, 3 figür arasından bir seçim yapıldı. Pars, Yılkı Atı ve Kurt arasından yapılan oylamanın sonucu belli oldu.

Figür belli oldu
Kayserispor kulübündün "Duyuru" başlığı altında yapılan açıklamada, "Bilindiği üzere Kulübümüzün sembolü olabilecek ve diğer kulüplerde kullanılmayan hayvan figürünü belirlemek maksadıyla 16 Nisan 2018 tarihinde bir çalışma başlatılmıştır. Bu faaliyet kapsamında önce serbest seçmeli figürler üzerinden anketler düzenlenmiş ve en çok istenen üç sembol tespit edilmiştir. Pars, Yılkı Atı ve Kurt olarak belirlenen semboller kendi aralarında tercihe tabi tutulmuş ve 26 gün boyunca yapılan anketler sonucunda yüzde 64 ile en çok oyu Kurt figürü almıştır" denildi.

Patenti alınacak
Açıklamada, "12 mayıs 2018 tarihli olağan genel kurul faaliyet raporunda izah edilen bu gelişmeler ışığında; Kulübümüzün sembol figürü Kurt olarak belirlenmiştir. Bu süreçten sonra, karar verilen sembolün grafik, pozisyon ve duruş şekli üzerinde çalışmalar yapılacaktır. Büyük Taraftarımızın destekleriyle belirlenmiş olan Kurt figürünün tescillenebilecek şekli oluşturulduktan sonra, hem patenti alınacak, hem de ilk genel kurulda genel kurulumuzun tasvibine sunulacaktır. Bugün itibariyle Kayserispor’umuzun sembolü olarak Kurt figürünün kullanılması ve yaygınlaştırması tescil işlemlerini de kolaylaştıracaktır. Kamuoyunun ve Büyük Kayserispor Taraftarının bilgilerine saygılarımızla arz ederiz" cümlelerine de yer verildi.

Kayserispor sembolu Kayserispor hayvan figuru Kayserispor kulübü figürü Kayserispor kurt figürü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray Bursa'da altın buldu
Galatasaray Bursa'da altın buldu
Kayseri Şeker’den Tarla Günü Etkinliği
Kayseri Şeker’den Tarla Günü Etkinliği