Kayserispor.. Bedir karar verdi

Kayserispor Başkanı Erol Bedir, Fenerbahçe maçı sonrasında istifayı gündemine alan teknik direktör Sumudica ile nihai görüşmeyi yaptı. İşte son karar

Kayserispor.. Bedir karar verdi

(ÖZEL HABER) Süper Lig'de bu sezon ilk 5 takım arasındra yeralarak UEFA Avrupa Ligi'nde boy göstermek isteyen Kayserispor'da sular epey ısındı. Son haftalardaki kötü gidişat üzerine Fenerbahçe karşısında Kayseri'de alınan farklı mağlubiyet ve bu mağlubiyetin faturasını kendisine çıkararak istifanın eşiğine gelen teknik direktör Sumudica ile ilgili karar verildi.

Şumi'nin kararı
Fenerbahçe maçı sonrasında yaptığı açıklamasında, istifa etmeyi düşündüğünü ve bugün başkan Erol Bedir ile görüşerek nihai birkarar vereceğini dile getiren Rumen teknik direktör Sumudica, görevinin başında olmaya devam edecek. Dün teknik heyet ile bugün de futbolcular ile görüşme yapan Kayserispor Başkanı Erol Bedir, takım adına en mantıklı kararı almaya gayret gösterdi. Başkan Bedir, futbolcularla bugün yaptığı uzun toplantıda da sıkıntının ne olduğunu, bu sıkıntıyı nasıl çözeceklerini ve Kayserispor'u hedeflerine nasıl taşıyacaklarını konuştu. Gerek dün gece gerekse bugün Başkan Erol Bedir ve yöneticiler ile yaptığı görüşme sonrasında görevini sürdürmeye karar veren Sumudica, Trabzonspor ile oynanacak maçta da takımının başındaki yerini alacak.

Başkan Bedir ne dedi?
Kayserispor Başkano Erol Bedir, teknik direktör Sumudica'nın farklı mağlubiyetin üzüntüsü ile böyle bir karar almaya yeltendiğini ancak sonrasında yaptıkları görüşme neticesinde bu karardan geri adım attırdıklarını ifade etti. Sarı kırmızılı futbolcular ile uzun bir görüşme yapan Başkan Erol Bedir, "Kayserispor'da herkes işini profesyonel yapıyor. Herkesin bir sözleşmesi ve bu sözleşmeye bağlı olarak şartlar vardır. Ancak bunların da uygulanacağı zaman vardır. O zaman bu zaman değil. Şu an yarışta olan bir takımımız var ve bu takımın başındaki teknik direktörümüz de yarışın sonuna kadar yerinde olmak zorundadır. Biz hocamızdan memnunuz. İlk defa mağlup olmuyoruz son da olmayacak. Böylesi mağlubiyetlerde kasıt olmadığı sürece, suistimal yapılmadığı sürece futbolun içerisinde var. Dolayısıyla mağlubiyetin faturasını kendine kesen hocamız ile yolumuza devam edeceğiz" yorumunda bulundu.

Yeni sözleşme
Kayserispor Başkanı Erol Bedir, teknik heyet ve futbolcular ile yaptığı görüşme sonrasında sarı kırmızılı takımın başarısı için gerekeni yapma kararı aldıktan sonra Sumudica'nın sözleşmesini de uzatacaklarını duyurdu. Sumudica'nın sözleşmesi sezon sonundan geçerli olmak üzere 2 yıl daha uzatılacak. Sumudica böylelikle Kayserispor'da 3 yıl daha kalacak.

5 futbolcu gidecek
Kayserispor Başkanı Erol Bedir ile teknik direktör Sumudica arasında geçen görüşme neticesinde 5 futbolcunun ipi çekilecek. Sezon sonu itibariyle bu futbolcular ve menajerleri ile görüşülecek ve sözleşmelerinin feshi istenecek. Şimdilik isimleri kamuoyu ile açıklanmayan futbolcular arasında 3'ünün yabancı olduğu bilgisine de ulaşıldı.

Haber: İlyas KAPLAN

Kayserispor Kayserispor istifa Sumudica istifa Erol Bedir istifa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri Şeker Tanzim Satış mağazası açtı
Kayseri Şeker Tanzim Satış mağazası açtı
Senegalli yolcuyla hakaret yağdıran sürücüye ilk ceza
Senegalli yolcuyla hakaret yağdıran sürücüye ilk ceza