Kayserispor Başkanı Erol Bedir Lucescu için neler söyledi

Kayserispor Başkanı Erol Bedir, Türkiye Milli takım teknik direktörü Mircea Lucescu için neler düşünüyor? Türkiye Gazetesi Spor Yazarı Hasan Sarıçiçek sordu, Erol Bedir yanıtladı..

Kayserispor Başkanı Erol Bedir Lucescu için neler söyledi

Kayserispor'da göreve geleli henüz 1 yılını doldurmadan sarı kırmızılı camianın bağrına bastığı isim olan, icraatları ile Kayserispor'u şaha kaldıran başkan Erol Bedir, son günlerde oldukça ağır eleştirilere maruz kalan ve istifa etmesi istenilen Türkiye Milli takım teknik direktörü Mircea Lucescu ile ilgili düşüncelerini Türkiye Gazetesi Spor Yazarı Hasan Sarıçiçek'e anlattı.

Lucescu'ya destek
Usta spor lazarı Hasan Sarıçiçek'in sorularına içtenlikle yanıt veren Kayserispor Başkanı Erol Bedir, "Milli Takım’ın başında niye Türk adam değil de, yabancı var? Erol Bedir olarak Mircea Lucescu’nun Millî Takım’a gelmesinden mutluluk duyuyorum. O bir futbol filozofu. Bizi, Dünya Kupası finallerine götüremedi ama inandığım insan. Bu demek değil ki, Fatih Terim’in başına gelenleri onaylıyorum. Kimse Lucescu’yu suçlu seçmesin. Keşke, Türkiye; son 10 yılda Şenol Güneş, Fatih Terim, Mustafa Denizli ve Abdullah Avcı dışında yeni teknik adamlar üretseydi de 72 yaşındaki Lucescu’ya ihtiyaç duyulmasaydı. Maalesef, bizde sistem ciddi arıza veriyor" dedi.

TFF-Ceza
Kayserispor Başkanı Erol Bedir, röportajında "Türkiye Futbol Federasyonu cezalarla gündem olan tepkili kurum olmamalı, herkesi dinleyip, futbolun meselelerine çare üreten müessese olmalı. Eğer bir ülkede oynanan sezonun en önemli üç finalinde olay çıkıyor ve TFF buna mâni olamıyorsa, bunda kulüpler kadar TFF’nin de sorumluluğu yok mu? Kulüplere ceza kesiyorsunuz, peki, finallerin sahibi olan TFF’ye kim ceza kesecek? Artık bu ülkede futbol adına bir şeyler değişmeli" cümleleri kurdu.

"Kral çıplak"
Hasan Sarıçiçek ile röportajında Türk futbolunun geleceğinin karanlık olduğunu iddia eden Erol Bedir, "Dikkat! Futbola harcadığımız para, Çin ve Katar kulüpleri kadar.. Oyuncular, Çin’e ve Katar’a giden otoyoldan önceki son çıkış olarak Türkiye’yi kullanıyor. Eskiden ‘yayın gelirleri kulüpleri kurtaracak’ denirdi. Pasta büyüyor, umutlanıyoruz ama futbol hep küçülüyor. Gelirler 1,5 kat artarken futbolcuların fiyatları 4’e katlandı. Aslında korkunç paralar dönüyor arada birileri kazanıyor ama kulüpler batıyor. Nasıl ki, kişi başına millî gelirimiz; 12 bin dolarken harcamamız; milli geliri 50 bin dolar olan Norveç kadar ise futbolda da aynı durum var; büyükler çok harcıyor, küçükler de onlara özenerek, iz sürüyor" açıklaması yaptı

Anadolu figüran değil
Başkan Bedir, röportajında “Kulüpler Birliği’nde haykırıyorum, ‘Anadolu kulüpleri bu filmin figüranı değil oyunun bir parçası. Artık bu gerçeği anlayın’ diye. Maalesef, beklentileri yok edilmiş ve ezberlenmiş oyunu tekrarlamakla uçuruma sürükleniyoruz. Sürekli ‘Marka değeri’ diyoruz. Sözüm ona Avrupa 6.sıyız. Peki, Avrupa’nın rekabetçi ligleri sıralamasında Süper Lig ilk 10’a girer mi? Beş takım dışında şampiyon üretemeyen ligin rekabet gücü olamaz. Sözüm ona Türkiye futbol ülkesi, kimi kandırıyoruz? Nüfusu onda birimiz kadar olan Portekiz’den dünyanın her takımında yüzlerce futbolcu ve teknik adam mevcut..." ifadeleri de kullandı.

Kayserispor Kayserispor Erol Bedir Türkiye Gazetesi Hasan Sarıçiçek Hasan Sarıçiçek Erol Bedir röportaj
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gazetecilere zarf içinde para verildi
Gazetecilere zarf içinde para verildi
100 milyon TL vurgun yapan banka müdürü yakalandı
100 milyon TL vurgun yapan banka müdürü yakalandı