Advert

Kayseri son dakika.. ERÜ'de flaş gelişme.. Rektör gitti

Erciyes Üniversitesi Rektörü Muhammed Güven ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi çerçevesinde Muhammed Güven'in yeni görev yeri belli oldu. Muhammed Güven kimdir nerelidir? Ayrıntılar..

Kayseri son dakika.. ERÜ'de flaş gelişme.. Rektör gitti

13 Ocak 2016 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Erciyes Üniversitesi Rektörlüğü'ne atanan Prof.Dr. Muhammed Güven'in görev yeri değişti. Güven artık Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak görev yapacak.

Bakanlığa..
Adalet, Kültür ve Turizm, Ulaştırma ve Altyapı, Gençlik ve Spor ile Sağlık Bakanlıklarının bakan yardımcılıklarına ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Resmi Gazete'de yer alan Cumhurbaşkanı kararlarına göre, Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcılıklarına Cengiz Öner, Hilmi Bilgin, Selahaddin Menteş ve Yıldız Seferinoğlu, Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcılıklarına ise Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, Nadir Alpaslan ve Ömer Arısoy atandı.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcılıklarına Enver İskurt, Dr. Ömer Fatih Sayan ve Selim Dursun, Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcılıklarına da Hamza Yerlikaya ve Sinan Aksu getirildi. Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcılığına ise Prof. Dr. Muhammet Güven'in atanması uygun görüldü. Söz konusu atamalar, Üst Kademe Kamu Yöneticileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Atama Usullerine Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2'nci ve 3'üncü maddeleri uyarınca yapıldı.

Muhammed Güven kimdir?
1966 yılında Konya'da dünyaya geldi. Evli ve 5 çocuk babasıdır. İngilizce, çok az Fransızca ve ispanyolca biliyor. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi (1983-1989), ERÜ Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı (1991-1995) ve Yoğun Bakım Bilim Dalında (2011) görev yaptı.
Akademik Kariyer: Öğr. Gör. Dr. :ERÜ İç Hastalıkları Anabilim Dalı (1995-1997) Yrd. Doç. Dr. :ERÜ İç Hastalıkları Anabilim Dalı (1997-2000) Doç. Dr. :ERÜ İç Hastalıkları Anabilim Dalı (2000-2006) Prof. Dr. : ERÜ İç Hastalıkları Anabilim Dalı (2006-halen)
Kurum İçi Görevler: Kalite Güvence Birimi Sorumluluğu (2001) Yoğun Bakım Bilim Dalı Başkanlığı (2014-halen) İç Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanlığı (2006-2008) Başhekim Yardımcılığı (2005-2008) Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü (2006-2008) Başhekimlik (2008-2010) Tıp Fakültesi Dekanlığı (2010- 2016)
Kurum Dışı Görevler: Sağlık Bakanlığı Yoğun Bakım Komisyonu Sağlık Bakanlığı TUKMOS Yoğun Bakım Komisyonu Üyeliği Sağlık Bakanlığı Tıpta Uzmanlık Kurulu Üyeliği (2013- halen) Sağlık Bakanlığı Sağlık Meslekleri Kurulu Üyeliği (2014- halen) YÖK Tıp Sağlık Çalışma Grubu Üyeliği YÖK Üniversite Hastaneleri Çalışma Grubu Üyeliği YÖK Ek Ödeme Komisyonu Üyeliği OSYM TUS Komisyonu SGK İlaç ve Tıbbi Malzeme Fiyatlandırma Komisyonu Yedek Üyeliği SGK Sağlık Politikaları Bilimsel Danışma Kurulu Üyeliği (2015- halen)
Diğer Görevler: Tıp Dekanlar Konseyi Başkanlığı (2013-halen) Türk Dahili ve Cerrahi Bilimler Yoğun Bakım Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği (2005-2014) Türk Dahili ve Cerrahi Bilimler Yoğun Bakım Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı (2008-2011)
Bilimsel Faaliyetler: Bilimsel Makaleler 100’ün üzerinde Oturum Başkanlığı, Konferans ve Konuşmalar: 50’nin üzerinde Kitap Editörlüğü: 3 adet Çok sayıda kitap bölüm çevirisi ve bölüm yazarlığı 100’e yakın bildiri H indeksi: WOS:14, Google Scholar:22, Scopus: 17 Çeşitli yurt içi/yurt dışı dergilerde hakemlik, “editorial board” üyeliği.
Üyesi Olduğu Bilimsel Dernekler: Avrupa Yoğun Bakım Derneği (ESICM) Türk Dahili ve Cerrahi Bilimler Yoğun Bakım Derneği Türk İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği Türk Toraks Derneği Hastane Enfeksiyonları Derneği

ERÜ Muhammed Güven Muhammed Güven kimdir Muhammed Güven nereye atandı Muhammed Güven nereli yaşı kaç Bakan yardımcıları kim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayserispor’a ceza
Kayserispor’a ceza
Galatasaray - Trabzonspor maçı taraftar sayısı
Galatasaray - Trabzonspor maçı taraftar sayısı