Kayseri.. SGK vurgun çetesi çökertildi

Kayseri’de aldıkları usulsüz engelli raporları ile bir çok kişiyi SGK’dan emekli eden 33 kişilik şebeke çökertildi. SGK'yı dolandıran kişiler kimler? İşte operasyonun ayrıntıları

Kayseri.. SGK vurgun çetesi çökertildi

Kayseri emniyeti, yine nefes kesen bir operasyona daha imza attı. Aylardır FETÖ terör örgütüne, DEAŞ militanlarına, PKK üyesi ve sempatizanlarına, oto hırsızlarına, sigara kaçakçılarına, trafik canavarlarına karşı müthiş bir çalışma gerçekleştiren Kayseri Polisi, son olarak SGK'yı dolandıran 33 kişilik bir çeteyi çökertmeyi başardı.

SGK'dan emekli yapıyorlar
Kayseri’de aldıkları usulsüz engelli raporları ile bir çok kişiyi SGK’dan emekli eden 33 kişilik şebeke çökertildi. Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde Kayseri’de faaliyet gösteren firmalarda çalışan şahısların 3600 çalışma gününü tamamladıktan sonar usulsüz olarak aldıkları Engelli Sağlık Raporları ile Vergi indiriminden yararlandıkları, akabinde SGK kurumuna başvurarak emekli oldukları anlaşıldı.

31 kişi yakalandı
Bu olayı gerçekleştiren ve içlerinde bu usulsüz rapor alma işini de organize eden şahısların bulunduğu 33 kişinin yakalanması için sabah erken saatlerde operasyon başlatıldı. Eş zamanlı düzenlenen operasyonlarda Nitelikli Dolandırıcılık ve Kamu Kurum Dolandırıcılığı suçu ile ilgili olarak 31 şahıs gözaltına alındı. 2 şahsın yakalanması için başlatılan çalışmalar devam ediyor.

Kayseri Kayseri haberleri Kayseri son dakika SGK Sosyal Güvenlik Kurumu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Melikgazi’de kar ekipleri göreve hazır
Melikgazi’de kar ekipleri göreve hazır
Özel Kayseri Osb Teknik Koleji kütüphanesi ile örnek oluyor
Özel Kayseri Osb Teknik Koleji kütüphanesi ile örnek oluyor