Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin 2019 bütçesi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin 2019 yılı bütçesini yüzde 50 oranında arttı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin 2019 bütçesi

Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Kasım ayı toplantısında 53 gündem maddesi görüşüldü. Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Şeker Mahallesi’ndeki Büyükşehir Belediyesi’ne ait 7 bin 500 metrekarelik arsanın özel eğitim alanı olarak planlanması konusu da ele alındı. Şehrin yeni gelişme alanı olan Şehir Hastanesi karşısındaki alana özel okul yapmak isteyenlere bu arsanın satılacağını açıklandı. Şehir Hastanesi karşısında özel okul alanı oluşturulmasına oy birliği ile karar alındı.

Belediye arazi sattı
Meclis oturumunda yapılan açıklamada, "Geçen ay Cumhurbaşkanımızın katılımıyla 41 başlıkta yüzlerce tesisin açılışını yaptık. Bu tesislerin toplam bedeli 600 milyon TL’den fazlaydı. Büyükşehir Belediyemize 2018 yılında merkezi idareden gelen para 600 milyon TL. Biz parsel ve konut arazileri üreterek gayrimenkul satışı ile bütçeyi 900 milyon TL’ye çıkardık. Bu rakam bir rekordur” dedi.

Kızılay'a Kan Merkezi
Toplantıda ayrıca Cumhuriyet Meydanı’ndaki Ok Burcu külliyesinin kan bağışı noktası ve irtibat merkezi olarak kullanılması için Kızılay Kayseri Şubesi’ne tahsisi de ele alınarak oy birliği ile karara bağlandı. Büyükşehir Belediye Meclisi gündemindeki 53 maddenin tamamını oy birliği ile karara bağlayarak ne denli uyumlu bir meclis olduğunu bir kez daha gösterdi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kayseri Büyükşehir bütçesi Kayseri bütçe
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yeni askerlik sistemi açıklandı.İşte flaş gelişme
Yeni askerlik sistemi açıklandı.İşte flaş gelişme
Kemal Özdeş mağlubiyeti yorumladı
Kemal Özdeş mağlubiyeti yorumladı