Kayseri 2017 Referandum Sonuçları - İlçe İlçe Evet/Hayır sonuçları

16 Nisan 2017 Pazar günü gerçekleştirilen Referandum için sandık başına giden Kayserili seçmen, tercihini sandığa yansıttı. İşte Kayseri ve ilçelerinin seçmen sayısı ve referandum sonuçları

Kayseri 2017 Referandum Sonuçları - İlçe İlçe Evet/Hayır sonuçları

Haftalardır beklenen Başkanlık Sistemi ile ilgili olarak düzenlenen Referandum nihayet gerçekleştirildi. Türkiye'de milyonlarca seçmen, binlerce sandıkta oyunu Evet veya Hayır olarak kullanırken Kayseri'de de Referandum için oy kullanma işlemi gerçekleştirildi.

Kayseri'de kurulan toplam 2.746 sandıkta 932 bin 483 kişi için oy kullanma pusulası hazırlandı. Kayseri'de en çok seçmen ve sandık sayısı metropol ilçe Melikgazi'de oldu. Melikgazi'de 372 bin 182 seçmen için 959 sandık kuruldu. Kocasinan ilçesinde ise 268 bin 823 seçmen için 719 sandık kuruldu. Talas ilçesinde ise 98 bin 651 seçmen için 258 sandık kuruldu. Kayseri'de en az seçmen ve sandık olan ilçe ise Özvatan oldu. Bu ilçede 3 bin 189 kişi için 14 sandık kuruldu.

Oy kullanmaya götürüldüler
Kayseri’de anayasa değişikliğine ilişkin halk oylamasında hastalıklarından dolayı oy kullanmaya gidemeyen vatandaşlar, evde sağlık hizmetleri ekipleri tarafından oy kullanacakları okula götürüldü. Bazı seçmenler, Kayseri Halk Sağlığı Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve Kamu Hastaneleri Genel Sekterliği tarafından organize edilen evde sağlık hizmetleri ekipleri tarafından okullara götürüldü. Okul bahçesinde ambulans içerisinde sandık görevlileri eşliğinde oylarını kullanan vatandaşlar, daha sonra yine evlerine götürüldü.

Kayseri'de Referandum sonuçları
Kayseri'de bulunan 932 bin 483 seçmenin büyük bölümü sandık başına gitti. Havanın güneşli ve açık olmasından ötürü güzel bir Pazar gününe Referandum'da oy kullanarak başlayan Kayserili seçmenin ağırlıklı olarak Evet tercih ettiği saptandı. Kayseri'deki seçmenlerin yüzde 82'si oy kullandı. 764 bin oyun kullanıldığı Kayseri'de Yüzde 68 Evet, Yüzde 32 ise Hayır oyu çıktı. 

İşte Kayseri ilçelerinde Evet - Hayır oyları

Kayseri Referandum 2017 Referandum 16 Nisan 2017 referandum sonuçları Kayseri referandum sonuçları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Abdullah Kafalı     2017-04-16 Bu refarandum MHP yi bitirdi. RTE hem 2..3 puan da olsa + oy aldı % 50 yi geçti hemde kim ne derse desin MHP yi bitirdi. Deme di demeyin ilk genel seçimde Bahçeli başta olursa oy & de 4,e düşer. Vatan hainleri hariç Hayır oyu verenlere ilk konuşmalar da dendiği gibi terörist gözüyle bakılmaması, fetö ve çözüm sürecinde yapılan aldatıldık hatalarının yapılmaması dileğiyle ülkemize hayırlı olsun.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erü'de Neler Oluyor ?
Erü'de Neler Oluyor ?
Trabzonspor son dakika.. Damien Da Silva Trabzon’da
Trabzonspor son dakika.. Damien Da Silva Trabzon’da