Kayak yapmak isteyenlere müjde

Erciyes Kayak Merkezi'nde Kayak Okulu açılacak. Ücretsiz olarak kayak eğitimi verilecek.

Kayak yapmak isteyenlere müjde

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Erciyes'te Kayak Okulu açılacağını böylece zengin sporu olarak görülen kayağı her isteyenin yapabileceğini ifade etti. Erciyes'te faaliyete geçecek olan kayak okulu 1 Ocak 2017 günü faaliyete geçecek.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş tarafından organize edilen Kayak Okulu'nu gezerek bilgi alan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayak okulunun çok önemli sporcular yetiştireceğine inandığını söyledi. Erciyes'e yaklaşık 200 Milyon Avro para harcadıklarını dile getiren Başkan Mustafa Çelik, "Türkiye'de hatta belki de dünyada ilk defa bir yerel yönetim böyle bir kış sporları merkezi yapmak için bu kadar para harcadı. Bu parayı, Kayseri ekonomisine canlılık kazandırmak, yeni bir sektör ve değer katmak için harcadık. Erciyes'te alt ve üst yapı anlamındaki yatırımları tamamladık. Dünyanın en iyi spor merkezini yapabilirsiniz; ama sporcu yetiştiremiyorsanız bir anlamı olmaz. Bu yüzden bizim hedefimiz Kayseri'de bu güzel tesisleri kullanacak sporcular yetiştirmek. Açacağımız kayak okulunda 7-15 yaş grubundaki öğrencilerimize kayak kursu verilecek. Kayak okulunu 1 Ocak'ta açmayı planlıyoruz. Eminim ki birkaç sene içinde uluslararası müsabakalarda derece alan sporcular yetiştireceğiz" dedi.

Çocuklarını kayak okuluna gönderen ailelerden para talep etmeyeceklerini söyleyen Başkan Mustafa Çelik, "Öğrencilerimizin kayak takımlarını, kayak malzemelerini biz tedarik ediyoruz. Kayak sporu zengin sporu diye bilinir; ama biz tüm gelir seviyesindeki hemşehrilerimize çağrı yapıyoruz. Hiçbir masraf ettirmeden çocuklarınıza kayak öğreteceğiz" şeklinde açıklama yaptı.

Erciyes Erciyes Dağı Kayak Mustafa Çelik Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor AŞ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elazığ.. Feci kaza 13 yaralı
Elazığ.. Feci kaza 13 yaralı
Hangi İl Kaç Milletvekili Çıkartacak
Hangi İl Kaç Milletvekili Çıkartacak